Krestinov ja Roosiorg Belgias poodiumil

Gert Krestinov Lommelis

Täna toimus kuulsal Belgia Lommeli krossirajal rahvusvaheline motokross, kus oli stardis ka neli eestlast: Gert Krestinov ja Priit Rätsep MX1 klassis, Karel Kutsar MX2 ja Hardi Roosiorg juuniorites.

MX1 klassi sõitudes näitasid mõlemad eestlased head minekut. Samal rajal 2008 aastal oma elu esimese MM-etapivõidu saavutanud Krestinov oli avasõidus napilt Joel Roelantsi järel teine ja teises sõidus neljas, mis andis talle päeva kokkuvõttes teise koha.

Gert Krestinov: “Esimeses sõidus võtsin esialgu mõõduka tempo, kuna rada oli väga märg ja tekkisid sügavad sooned, kuhu kohati võis kinni jääda. Tasapisi tõstsin tempot ja mehi hakkas aina tihedami tagurpidi vastu tulema. Poole sõidu aeg kuulsin, et mootor teeb kerget tirinat ja mehaanik näitas, et tsikkel tossab. Otsustasin siiski sõidu lõpuni sõita ja viimasele ringile läksin kolmandana. Poole ringi peal lehvitati kollaseid lippe ning sain Shaun Simpsonist ja Jeremy Delincest, kes olid omavahel kokku põrganud, mööda ja võtsin liidripositsiooni üle. Kuid siis läks asi mootoris hullemaks ja jõud kadus ning selle tõttu olin sunnitud Joel Roelantsi kaks kurvi enne lõppu mööda laskma. Teine start oli tunne juba parem ja sõit agressiivsem. Sõitsin enamuse sõitu neljanda koha peal ja sain isegi korraks kolmandaks, kuid siis kadus hüppele minnes tasakaal ja lendasin rajalt välja. Rajale tagasi saamine oli kõva katsumus, kuna olin kraavis kinni. Mingil moel sain sealt lõpuks välja ja langesin ühe koha ja 10 sekundit. Proovisin küll kaotatut tagasi saada, aga kuna rütm oli läinud, siis liigseid riske ei võtnud, sest teine koht oli garanteeritud. Lõpetasin sõidu neljandana ja olen päevaga suhteliselt rahul. Oleme küll Lommelis palju treeninud, aga kordki pole rada nii märg olnud. Täna pidi veidi teistsugust sõidutehnikat kasutama ja ei tohtinud esiratast märga liiva kinni sõita. Rada oli rohkem soones, kui aukus. Sellegipoolest korralik päev ja hea algus hooajale, mis jätkub juba järgmisel nädalavahetusel Inglismaal Hawkstones toimuva rahvusvahelise krossiga.“

Tänavu uue meeskonnaga Oakleaf Kawasaki Racing liitunud Rätsep lõpetas sõidud vastavalt neljandal ja kuuendal kohal ning tema oli kahe sõidu tulemusena päeva lõpuks neljas.

Priit Rätsep: “Algas kõik väga hästi. Hommikul tuli kvalifikatsioonis 4. aeg. Selles seltskonnas ütleks, et üllatavalt hea! Sain hea ringi ka muidugi sõita, sest kedagi ette ei jäänud ja ise vigu ei teinud. Stardikoha sain hea, kuigi esimese sõidu start ei olnud kõige parem ning alustasin sõitu kusagil 10ndal kohal. Gerdiga sõitsime terve sõidu peaaegu koos, kuid ma suutsin mõned ringid enne lõppu kukkuda, aga õnneks sain püsti ja lõpetasin neljandana. Teises sõidus oli start väga hea. Kurv oli natuke keeruline, kuna rada oli täna nii märg, et isegi stardikurv oli sooni täis. Sõidus suutsin taas 2 ringi enne lõppu kukkuda, kui võitlesin 5nda koha peale. Kahjuks läks selle kukkumise taha ka poodium, mis natuke kripeldama jäi. Täna oli mul suur probleem ka kätega, mis tahtsid jubedalt täis minna. Lõpptulemusega olen rahul, kuid on palju asju, mille kallal veel tööd teha. Esimese krossi kohta peale mu kukkumist Kegumsis eelmise aasta juulis on see igati hea tulemus! Tsikkel töötas ka probleemideta ja saan rahuliku südamega järgmisel nädalavahetusel Hawkstones sõita.”

MX1 klassi teise sõidu võitis samuti Roelants Belgiast, kes teenis päeva kokkuvõttes esikoha. Teine Krestinov ja kolmas belglane Delince, kes oli teises sõidus viies.

Väga tublilt esinesid ka Eesti meeskonna Sahkar KTM Racing sõitjad. MX2 klassis lõpetas Karel Kutsar esimese sõidu neljandana ja teise viiendana. Kokku oli ta viies. Poodiumile tõusid prantslane Romain Febvre (sõitudes 1. ja 2.), venelane Aleksandr Tonkov (6. ja 1.) ja hollandlane Michael Hool (2. ja 4.).

Noorte klassis tuli Hardi Roosiorg esimeses sõidus avaringilt kuuendana, kuid suutis head sõitu tehes lõpuks end kindlalt belglase Matthias van Roy ees teiseks sõita. Sõidus võidutses belglane Cyril Genot, kes oli parim ka teises sõidus. Roosiorg alustas seekord paremini ja tõusis teisele kohale juba teisel ringil ning suutis seda kohta ka lõpuni hoida. Kolmas oli jälle van Roy.