Tanel Leok MM-i avaetapil kolmeteistkümnes

Laupäeva õhtul sõideti 2014. aasta motokrossi maailmameistrivõistluste esimene etapp Kataris Losaili krossirajal, kus oli ainsa eestlasena võistlustules Tanel Leok, kes tuli 13ndaks.

Hiljuti põlveoperatsioonil käinud Leok (TM Ricci Racing) alustas esimest sõitu 20nda koha piirimailt, kuid suutis peagi end 17ndaks sõita ja sõidu lõpuosas veel kaks kohta tõusta. Sõidu võitis sakslane Maximilian Nagl (Honda), kes tõusis liidriks kolmandal ringil ja suutis napi 2 sekundiga edestada valitsevat maailmameistrit itaallast Antonio Cairolit (KTM), kelle start ei õnnestunud kõige paremini ja paari nädala tagune vigastus ei lasknud tal endast maksimumi anda. Kolmandana tuli üle lõpujoone prantslane Gautier Paulin (Kawasaki). Sõitu kaks esimest ringi juhtinud eilse kvalifikatsiooni parim belglane Kevin Strijbos (Suzuki) langes lõpuks seitsmendaks.

Teine sõit algas Leokile veidi paremini, kui ta avaringilt saabus 18ndana. Sõit kulges edasi tõusvas joones ja eestlane lõpetas seekord 14ndana. Paulin ning tema meeskonnakaaslane ja kaasmaalane Steven Frossard, kes oli avasõidu neljas, asusid võistlust kohe algusest juhtima ja suutsid konkurentidelt eest sõita. Frossard proovis küll sõidu esimestel ringidel tiimikaaslasest mööduda, kuid Paulin suutis olukorda kontrollida ja lõpetas sõidu pea 3sekundilise eduga Frossardi ees. Cairoli, kes tuli juba avaringilt kolmandana, ei suutnud seekord prantslastele vastu saada ja pidi leppima kolmanda kohaga.

Kahe sõidu tulemusena kuulus etapi esikoht Paulinile (45 punkti) Nagli (teises sõidus 4., 43 p) ja Cairoli (4 p) ees. Leok oli 13 punktiga 13-s.

MX2 klassis arvati, et valitsev maailmameister hollandlane Jeffrey Herlings (KTM), kes võitis ka kindlalt kvalifikatsiooni, võtab mõlemast sõidust kerge võidu. Paraku nii see ei läinud ja ta pidi avasõidus alla vanduma prantslasele Dylan Ferrandisele (Kawasaki), kuna sai kehva stardi ja oli avaringi järel alles teises kümnes. Kolmandaks tuli selles sõidus hollandlane Glenn Coldenhoff (Suzuki). Teises sõidus Herlings ei vääratanud, kuigi pidi kõvasti vaeva nägema, et end seitsmendalt kohalt lõpuks esimeseks sõita. Teisena ületas lõpujoone avasõidu 10-s šveitslane Arnaud Tonus ja kolmadana avasõidu viimane ameeriklane Thomas Covington (mõlemad Kawasaki).

Etapivõit läks seega Herlingsile (47 p), teine Ferrandis (teises sõidus 6., 40 p) ja kolmas prantslane Romain Febvre (Husqvarna, 34 p), kes oli sõitudes vastavalt viies ja neljas.

Kataris toimus ka naiste MM-i avaetapp, kus parimaks osutus mõlemas sõidus võidutsenud eelmise aasta MM-hõbe austraallanna Kat Meghan Rutledge (Kawasaki). Teine oli iirlanna Natalie Kane (KTM, sõitudes 2. ja 3.) ja kolmas prantslanna Livia Lancelot (Kawasaki, sõitudes 7. ja 2.).

Järgmine MM-etapp toimub juba nädala pärast ja siis juba Tais Si Racha krossirajal.