Järvloo Hollandi meistrivõistluste avaetapil kümne sees

Priit Järvloo 2014

Lochenis toimus Hollandi meistrivõistluste avaetapp quadraceritele ja külgvankritele, kus oli eestlastest võistlustules eelmise aasta quadide Euroopa meistrivõistluste neljas mees Priit Järvloo.

Lochenis olid stardijoonel paljud Euroopa paremikku kuuluvad quadisõitjad ning külgkorvide stardinimekiri oli samuti täis sõitjaid maailma teravaimast tipust.

Koos Martin Toovisega hiljuti raskel Le Touque meeskondlikus arvestuses eestlaste jaoks ajaloolise võidu saavutanud Järvloo (Kawasaki) näitas kvalifikatsioonis 18-ndat aega, mis tagas pääsu A grupi finaalsõitudesse.

Esimese sõidu avaringilt tuli eestlane 13-ndana, kuid sõidu keskosas suutis ta mõnest konkurendist mööduda ja lõpetas 10-ndana. Teises sõidus alustas Järvloo 11-ndal kohal. Vahepeal ta küll kaotas ühe positsiooni, kuid tõusis peagi samale kohale, kus ka sõidu lõpetas. Päeva kokkuvõttes kuulus Järvloole 61 punktiga kümnes koht.

“Kvalifikatsioon läks nässu, alles 18-s aeg, mis tähendas, et stardikoha sain alles teise ritta. Esimene sõit oli arvestades stardikohta rahuldav, sest lõpetasin kümnendana. Teine sõit oli samuti normaalne ja tulemuseks 11-s koht. Rada oli väga raske, sest see läks sõidu käigus ikka meeletult auku. Lisaks sõita veel jahedast Eestist esimesele krossile, kus on sooja meie jaoks palavad 22 kraadi. Aga üldiselt võib endaga rahul olla. Kogu hooaja ettevalmistus on läinud hästi,” rääkis Järvloo. “Tulen nüüd paariks nädalaks koju treenima ja siis ootab mind ees veel neli järjestikust nädalalõppu võistluseid Hollandi liivaradadel.”

Etapi võitis maksimaalse 100 punktiga mõlemas sõidus võidutsenud eelmise aasta EM-hõbe hollandlane Mike van Grinsven (W-Tec), teine oli kummaski sõidus ja ka kokku Joe Maessen (Suzuki, 90 p) Hollandist ning kolmas belglane Davy de Cuyper (KTM, 79 p), kes oli sõitudes vastavalt neljas ja kolmas.

Külgvankritel olid parimad 2013.aasta MM-i teised hollandlane Etienne Bax ja lätlane Kaspars Stupelis (VMC/Zabel), kes võitsid mõlemad sõidud. Teised oli kummaski sõidus möödunud aasta maailmameistrid belglane Ben Adriaenssen ja hollandlane Ben van den Bogaart (WSP/KTM) ja mõlemas sõidus kolmandad prantslased Valentin Giraud / Nicolas Muset (WHT/KTM).