Allar Pent Hollandi noorte MV esimesel etapil 12-s

Allar Pent Hollandis

Oirschotis toimus käesoleva aasta Hollandi noorte motokrossi meistrivõistluste esimene etapp, kus oma debüüdi suurte ratastega 65cc klassis tegi eestlane Allar Pent, kellele see oli ka elu esimeseks võistluseks Hollandi radadel.

Vabatreeningul näitas Pent 33 osaleja seas 16-ndat aega, kuid kvalifikatsioonis oli eestlase aeg juba paremuselt 7-s. Esimest sõitu alustas Pent 12-ndal kohal, kuid peagi ta langes seitse kohta, kuid siis suutis head tempot tehes end 13-ndaks sõita. Sõidu võitis Rob van de Veerdonk Max van Elzeni ja Jelle Bankersi ees.

Teises sõidus tuli Pent avaringilt alles 18-ndana, kuid paari ringiga oli eestlane tõusnud juba seitsmendale kohale. Sõidu keskel langes ta 14-ndaks, kuid sõitis lõpuosa tõusvas joones ja ületas lõpujoone 9-ndana. Esimesena lõpetas avasõidu kuues poiss Kay Karssemakers, teine Elzen ja kolmas Joey de Leijster, kes oli esimeses sõidus alles 17-s.

Etapivõit kuulus Elzenile (190 punkti), teine Veerdonk (188 p), kes oli teises sõidus neljas ning kolmas Karssemakers (185 p). Pent oli 160 punktiga 12-s.

85cc suurte rataste klassis oli parim eelmise aasta Hollandi 85cc meister ja tänavu Eesti meeskonnaga Sahkar KTM Racing liitunud hollandlane Jago Geerts, kes võitis kindlalt mõlemad sõidud.