Indrek Mägi Belgias neljas

Genki krossirajal toimunud rahvusvahelisel motokrossil, kus võistlemas mitmed maailmameistrivõistluste kogemustega sõitjad, oli eestlastest stardis Indrek Mägi.

Hommikusel vabatreeningul näitas Mägi (Mägi Racing, Kawasaki) neljandat aega, mis andis lootust ka headeks tulemusteks võistlussõitudes.

Esimeses sõidus sai Mägi hea stardi ja tuli avaringilt kuuendana. Pikka aega sõitis eestlane neljandal kohal, kuid viis ringi enne lõppu kukkus kolmandal kohal olnud belglane Gunther Ghysels ja Mägi lõpetas sõidu kolmandana. Sõidu võitis belglane Julien van Stippen (KTM) 5 sekundilise eduga kaasmaalase Kristof Salaetsi (Honda) ees. Mägi jäi Stippenist 7,3 sekundit.

Teine sõit algas Mägile väga hästi, kui ta stardi võitis, kuid siis ta tegi ühe sõiduvea ja langes neljandaks. Ülejäänud sõidu sõitis ta neljanda ja viienda koha peal ning lõpetas neljandana. Sõidu võitis belglane Nick Triest (KTM) kaasmaalaste Jeremy Delince (Yamaha) ja Marvin Vane Daele (KTM) ees.

Kahe sõidu kokkuvõttes võitis Van Stippen (41 punkti), kes oli teises sõidus viies. Punktiga jäi temast maha Delince, kes oli avasõidus seitsmes. Poodiumi kolmandale astmele tõusis Triest (38p). Sama arvu punkte sai ka Mägi, aga kuna Triest oli viimases sõidus Mägist parem, siis Triestile kuulus ka kõrgem koht.

“Mõtlesime, et teeme esimese stardi ja vaatame kuidas võistlustel tunne on. Genkis olid stardijoonel enamvähem minu tasemega konkurendid. Enda jaoks oli võidusõitu ja pingutamist kõvasti.

Esimeses sõidus olin stardis taga, aga esimesel ringil tõusin kuuendaks ja hakkasin vaikselt tööd tegema ja iga ringiga läks tunne paremaks. Viimasel kahel ringil surus korraliku MM-kogemusega Delince kõvasti, aga suutsin kohta hoida ja sealjuures veel viimasel ringil sõidu enda kiireima ringi teha. Ja tulemuseks kolmas koht. Teine sõit algas väga hästi, stardivõit. Kahjuks tegin vea ja langesin kuuendaks. Lõpuks suutsin neljandaks sõita ja kokkuvõttes ka neljas,” võttis Mägi oma võistluspäeva kokku. “Tuleval nädalal teeme paar treeningut ja võimalusel stardime siis juba Hollandi meistrivõistluste etapil Mill’i krossirajal.”