Marc de Reuver stardib Mulgikrossil

Sel nädalavahetusel toimuva Mulgikrossi stardinimekiri on vägagi mainekas, eesotsas MM-etappe võitnud hollandlaste Marc de Reuveri ja noore Lars Van Berkeliga, kellele pakuvad konkurentsi väga kiired sõitjad Soomest ja Lätist ning otseloomulikult enamus Eesti parimatest.

Laupäeval sõidetakse tänavune Mulgikross, mis on ühtlasi ka Baltimere riikidevahelise karikavõistluse teiseks etapiks. Möödunud nädalavahetusel toimunud avaetapp Lätis Kegumsis oli meie sõitjatele edukas ja ära toodi mitmeid esi- ja poodiumikohti ning Eesti on hetkel riikide arvestuses Läti järel ja Soome ees teine. Lisaks mainitud riikidele on võistlema tulemas ka Venemaa ja Valgevene sõitjaid, kes mõneski klassis Kegumsis häid tulemusi näitasid.

MX Open masinaklassis läheb laupäeval rajale kuulus hollandlane Marc de Reuver, kes pidi startima 2009-ndal aastal Sakus Tridensi Eesti meistrivõistluste etapil, kuid jäi sealt vigastuse tõttu eemale. Aastal 2011 osales ta aga Sõmerpalu staadionikrossil ja tuli MX1 klassis kolmandaks. De Reuverile pakuvad kindlasti konkurentsi tänavu Skandinaaviale rõhku panev Indrek Mägi, kes oli Kegumsis teine ning palju teisi kohalikke kiireid sõitjaid, lisaks suur hulk Soome ja Läti krossisõitjaid, kel mõnelgi MM-kogemus olemas.

MX2 klassis stardib kiire Hollandi noormees Lars Van Berkel, kes võitis 2005 aastal BMX rattakrossi maailmameistrivõistlustel enda vanuste noorte võistluse. Krossiradadelt on tal ette näidata erinevaid medaleid ja poodiumikohti paljudest Euroopa sarjadest, lisaks suutis noormees ka eelmisel aastal oma esimesed MX2 klassi MM-punktid saavutada. Ka Van Berkel on Eestis varasemalt võistelnud, nimelt võidutses ta 2009. aastal Türil toimunud 85cc Euroopa meistrivõistluste etapil ja oli 2012 Sõmerpalu staadionikrossil MX2 klassis Priit Rätsepa järel teine. Van Berkeliga lähevad rinda pistma kõik Eesti MX2 klassi parimad ning suur hulk soomlaseid ja lätlaseid.

Lisaks suurtele sooloklassidele toimuvad võistlused veel klassidele 50cc, 65cc ja 85cc.

Võistluste traditsiooniline uhke avaparaad toimub kell 12.00 ja esimene start antakse 12.20, kui rajale kihutavad kõige pisemad krossisõitjad klassis 50cc.