Priit Rätsep Inglismaal teine

Fatcatsi krossirajal toimus Inglismaa MX Nationals sarja teine etapp, kus olid Pro klassis heas hoos Eesti sõitjad Gert Krestinov ja Priit Rätsep, kes alustasid võistlust enda gruppides kiireimate kvalifikatsiooniaegadega.

Esimeses sõidus sai eestlastest stardist paremini minema Krestinov (Apico LPE Kawasaki Racing), kes sõitis pikka aega Elliott Banks-Browne (Honda) järgi, kuid suutis temast mööduda ja ise liidriks tõusta. Kolm ringi enne lõppu jõudis Krestinov ühele ringiga mahajääjale järgi ning ei saanud kohe temast mööda. Seda kasutas kohe ära Nathan Watson (KTM), kes ise liidriks tõusis ja esimesena ka sõidu lõpetas. Krestinov kaotas Watsonile lõpuks 3,9 sekundiga. Kolmas oli Kristian Whatley (Yamaha), kes jäi võitjast 13,9 sekundit. Rätsep (Oakleaf Kawasaki) sai samuti hea stardi ja oli esimese ringi järel seitsmes. Sõidu edenedes suutis ta oma positsioone parandada ja ületas lõpujoone neljandana, jäädes Whatley’st omakorda 4,3 sekundit.

Krestinov tuli teise sõidu esimeselt ringilt kolmandal kohal ja mõne ringi möödudes tõusis sõidu liidriks. Kahjuks purunes sõidu keskel tema tsikli tagumine rehv ja ta pidi boksi keerama, kus meeskond tsiklile uue tagaratta alla pani. See kukutas aga eestlase võistlejaterivi lõppu ja sealt suutis ta end lõpuks 28-ndaks sõita, et mõnigi punkt kätte saada. Rätsepa sõit kulges seevastu probleemide vabalt ja noormees võitles enamus sõidust esikuuikus ning lõpetas sõidu viiendana. Sõidu võitis Watson, teiseks tuli avasõidu kahesandana lõpetanud Brad Anderson (Honda), tema kaotas võitjale 7,9 sekundit. Kolmas oli Graeme Irwing Suzukil (+12,5 sekundit), kes oli esimese sõidu lõpetanud viiendana. Neljas oli selles sõidus Whatley (+22,6), Rätsepa vahe võitjaga jäi 24,1 sekundit.

Võistluse viimases sõidus tuli Rätsep avaringilt teisena, kuid seejärel möödusid temast Watson ja ring hiljem ka Krestinov. Sõitu algusest juhtinud Banks-Brown kukkus viis ringi enne lõppu ja liidriks tõusis vahepeal Watsonist mööda saanud Krestinov, kes kohe jälitajatega vahe sisse sõitis ja sõidu võitis. Watson kaotas talle lõpuks 14,6 ja kolmandana lõpetanud Rätsep 17,9 sekundiga.

Kolme sõidu kokkuvõttes võidutses Fatcatsis 295 punktiga Watson, Rätsep oli 255 punktiga teine ja kolmas Anderson, kes oli viimases sõidus neljas. Tema jäi eestlasest 1 punkti kaugusele. Krestinovi saagiks oli 248 punkti, mis andis talle kuuenda koha.

“Hea nädalavahetus oli! Ajasõidust tuli minul kiireim ring ja seda mõlema grupi peale. Esimese poodiumikohaga tuleb kindlasti rahul olla. Lisaks tõusin kokkuvõttes 28-ndalt kohalt seitsmendaks! Rada oli liivane, mis mulle sobis ja see nädalavahetus sujus üldse enam vähem kõik ilusti. Ainult startidega peab veel natuke vaeva nägema,” rääkis Rätsep, kes stardib sellel nädalavahetusel Briti Maxxis meistrivõistluste kolmandal etapil Foxhillis.

Sarja juhib peale kahte etappi endiselt Watson (585 p), Krestinov tõusis 498 punktiga teiseks ja Banks-Brown langes kolmandaks (481 p). Rätsep kerkis 407 punktiga seitsmendaks.

Gert Krestinov: “Nädalavahetus läks suhteliselt normaalselt ja kiirus oli väga hea. Esimeses sõidus sain üle pika aja liidri positsioonil sõita, kuid kahjuks paar ringi enne lõppu jäi mahajääja ette ja pidin koha Watsonile loovutama. Teises sõidus sain hea stardi, seejärel tegin kiiresti möödasõidud ja olin kindlal esikohal, aga siis läks rehvil traadid katki ja lõpuks viskas rehvi üldse velje pealt maha. Kolmandas sõidus tõusin viiendalt kohalt esimeseks ja sellel kohal ka lõpetasin. Kahjuks oli veidi ebaõnne, aga olen oma vormiga rahul. Jätkame juba järgmisena Foxillis ja loodetavasti seal ebaõnne ei kohta.”