Hannes Soomer Hollandis viies

Hollandis World Superbike Championship raames Asseni ringrajal peetud European Junior Cup võistlussõitu lühendati raskete ilmastikuolude tõttu kuuele ringile ning kogu sõit sadas lausvihma, mis tegi kogu võistluse ettearvamatuks.

Kvalifikatsioonis saavutas Soomer kahe ajasõidu tulemusena kolmanda koha, kusjuures reedel oli eestlase aeg kiireim. Laupäeval niiskel rajal oli ta aeg seitsmes.

Start ja esimene ring Soomeril kõige paremini ei õnnestunud ning esimeselt ringilt tuli ta üheksandana, kuid ring-ringilt möödus ta aeglasematest konkurentidest ja suurim saavutus oli viiendal ringil, kus tal õnnestus mööduda kolmest konkurendist, olles tagasi teravas tipus, kus teisel ja seitsmendal kohal sõitja mahtusid 2,6 sekundi sisse.

Viimasele ringile minnes oli Soomer heal positsioonil ning valmis poodiumikoha nimel võitlema, kuid mõned kurvid enne finišijoont, kui eestlane asus rünnakule, kukkus tema ees olev Hispaania sõitja Mika Perez, mis andis eelise Hannesest möödumiseks selja taga olnud konkurentidele ja järelejäänud paari kurviga möödumisvõimalusi ei tekkinud. Finišijoone ületas Soomer sõidu võitnud hispaanlasest Augusto Fernandez’ist 3,34 sekundit hiljem ning tema selja taga laiutas 27 sekundit tühjust.

European Junior Cup jätkub juba kahe nädala pärast 11. mail Itaalias, Imola kuulsal ringrajal.