Tartus avatakse efektselt kohalik endurohooaeg

Reedel, 2. mail algab Tartu kesklinnas Estonian Enduro Weekend, kus Vabaduse puiesteele kunstlikult loodud endurorajal toimub pealtvaatajatele väga palju elamusi pakkuv Tartu Extreme enduro proloog. Järgnevatel päevadel sõidetakse juba Võrtsjärve enduro, mis on Eesti ja Balti meistrivõistluste esimeseks etapiks.

Kuna Tartus toimuvad samal ajal ka tudengite kevadpäevad, siis on raja äärde oodata suurt hulka pealtvaatajaid, kellele pakutakse vägagi ekstreemset endurosõitu spetsiaalselt selleks ürituseks tehislikest takistustest loodud võistlusrajal. Osaleda saavad nii krossi-, enduro- kui ka trialitsiklitega võistlevad sõitjad. Osalevaid masinaklasse on viis: Beginners , Hobi , Trial , 40 + , PRO.
Hetkeks on registreerunud sportlased Eestist, Lätist, Soomest ja Venemaalt eesotsas MM-il osaleva Aigar Leoki, Martin Leoki ning tänavu Dakari kõrberalli edukalt läbinud Mart Meeru ja Toomas Triisaga.

Võistlus algab kell 16.00, kui algavad treeningsõidud, mis kestavad 15 minutit peale mida antakse juba esimene võistlusstart. Ägedaid sõite saab nautida mitu tundi ja pidulik autasustamine toimub kell 21.00.

Laupäeval ja pühapäeval sõidetakse aga Võrtsjärve ääres Enduro Eesti ja Balti meistrivõistluste avaetapp “Võrtsjärve enduro”, kus lisaks eelpool mainitud ässadele startib ka MM-il juuniorite arvestuses võistlev Rannar Uusna. Eesti meistrivõistluste arvestusse kuuluvad klassid Enduro 1, Enduro 2, Enduro 3 ja Seeniorid 40+ ning karikavõistlustel osalevad Junior, Hobby, Beginners C, Veterans 50+, ATV, Trial ja Mammoths (Motorcycles 135+ kg, KTM LC4 etc.) masinaklassid.

Võistluskeskus asub Väike-Rakkes, kust esimene tsikkel stardib rajale laupäeval kell 12.00 ja pühapäeval 10.00. Ühe ringi pikkuseks on 68 kilomeetrit ja see sisaldab ühte enduro-, krossi- ja ekstreemkatset. Mõlemal päeval algab ja lõpeb esimene ring 1,3 kilomeetrit pika ekstreemkatsega, kus rajumatest takistustest saab ka ümber sõita. Krossikatse pikkus on 4,3 ja enduro oma 4,6 kilomeetrit.

VIDEO: www.youtube.com/watch?v=HB_8i3t_mF0&feature=youtu.be