Atraktiivne Läti motokrossisari Superkauss toob Lange motokeskuse rajale Tanel Leoki ja Harri Kullase

Sellel laupäeval, 17. mail toimub Tartumaal, Haaslava vallas asuvas Lange motokeskuses kõrgetasemeline rahvusvaheline motokrossivõistlus Superkauss, kus näeb stardis tippsõitjaid Euroopast ja Baltikumist.

Tegu on ülipopulaarse Läti sarjaga, mis pakub tipptasemel motokrossi ja meelelahutust. Lange motokeskus võõrustab ainsa Eesti etapina Superkauss sarja juba teist aastat, eelmisel aastal peetud võistlusega jäid rahule nii sõitjad kui sarja peakorraldajad.

Ka sellel aastal on oodata põnevaid heitlusi. MX Pro klassis on stardis Eesti parim krossimees, motokrossi MM-sarjas osalev Tanel Leok, kellele on see esimeseks tänavuseks võistluseks Eestis. Sahkar KTM Racing, kelle kodurajal võistlus toimub, ridades tulevad starti motokrossi MM-sarjas sõitev Harri Kullas ja Euroopa meistrivõistlustel osalevad Karel Kutsar ja Hardi Roosiorg, viimane sõidab noorteklassis. Lisaks Eesti ja Euroopa sõitjatele on kindlasti ühed soosikud Läti krossisõitjad nagu näiteks Davis Livs, Lauris Freibergs, Davis Ivanovs, Ivo Steinbergs ja paljud teised, kellele selles sarjas võit on enam kui auasi.

Lauri Roosiorg, Lange motokeskus: „Superkauss sarja näol on tegu tipptasemel meelelahutusega, mis eelmisel aastal pakkus väga vinget vaatemängu. Meil on heameel, et Läti korraldajad soovivad Lange motokeskusega koostööd jätkata ja omalt poolt valmistame ette sõitjatele väga hea raja. Olen kindel, et saame ka sellel aastal näha väga põnevaid heitlusi rajal, pikki hüppeid. Sõitude lühike formaat tekitab olukorra, kus hingetõmbeks aega pole ja see tagab publikule korraliku etenduse. Loodame, et võit jääb koju, kuid lätlased olid juba eelmisel aastal tugevad ja ei usu, et see selleks aastaks muutnud on.“

Lisaks MX Pro klassile on rajal veel noorteklass, seeniorid, quadid, 50cc ja 65cc klassi algajad ja 65cc ning 85 cc klassi tsiklitega juuniorid. Osalejate nimekirjad on ka nendes klassides esinduslikud. Startide algus Lange motokeskuses on laupäeval, 17. mail kell 12.00.

Superkauss sarja etapid pakuvad lisaks põnevatele sõitudele ka tipptasemel meelelahutust kogu perele. Startide vahel saab näha Läti oma ala tippude hulka kuuluva Martis Aleksandrovicsi hulljulget freestyle show’d. Neile lastele, kes soovivad teha esmast tutvust motokrossiga, on see võimalus turvalisel alal koos Motokrossipisiku seltskonnaga, kohal on raadio teel juhitavad automudelid, mida saab vaadata ja ka ise proovida ning väljas on Caterpillar’i rasketehnika.