Tanel Leok oli Lange motokeskuses peetud Superkauss sarja etapil võitmatu

Laupäeval peeti Tartumaal, Haaslava vallas asuvas Lange motokeskuses kõrgetasemelise Läti motokrossisarja Superkauss etapp. Lange motokeskus võõrustab sarja juba teist aastat ja rohkearvulise publiku silme all peeti maha põnevad sõidud, kui stardis olid Baltikumi kiireimad sõitjad, eesotsas Eesti parima krossimehe Tanel Leokiga.

Superkauss sarja sõidud on lühikesed ja see teeb startide osa väga oluliseks ning sarjas osalevad lätlased on selles tugevad. Kahjuks jäi võistlusest kõrvale Sahkar KTM Racing meeskonna sõitja Harri Kullas, kes mõned päevad varem kukkus ja vigastas õlga. Kui tõsine vigastus on, selgub uuel nädalal. Tanel Leok ei lasknud kellegil ennast üllatada ja võitis kõigis kolmes sõidus stardid ja juhtis kõiki sõite stardist finišini. Esimeses kahes sõidus lõpetasid tema järel Davis Ivanovs Lätist ja kodurajal sõitnud Sahkar KTM Racing meeskonna sõitja Karel Kutsar. Kolmandas sõidus sai Leoki järel väga hea stardi Lauri Lehtla, kes viieringilise sõidu ka teisena lõpetas, Ivanovs kolmas, Lauris Freibergs neljas ja Karel Kutsar viies. Etapi kokkuvõttes võitja Leok, teine Ivanovs ja kolmas Kutsar. Eestlastest mahtusid TOP 10 hulka veel neljanda koha saanud Lehtla ja seitsmes olnud Andero Lusbo.

Noorteklassis, kus sõideti nii 250 cc kui 125 cc tsiklitega võitis mõlemad sõidud just suurema tsikliga sõitnud Läti krossisõitja Madars Pureklis, Sahkar KTM Racing sõitja Hardi Roosiorg oli 125 cc tsikliga avasõidus teine ja teises neljas ning kokkuvõttes teine. Kolmas koht kuulus Reiko Kikasele, kes oli sõitudes neljas ja viies, neljas Karl Saat, kelle kohad olid sõitudes kolmas ja seitsmes, viies Jan Jakobson, kohad sõitudes üheksas ja seitsmes ning kuues Johannes Nermann, kes oli mõlemas sõidus kaheksas.

Juuniorite klassis, kus sõidetakse 85 cc tsiklitega, sai kindla võidu kahe sõidu võiduga Andreas Hiiemägi, Hans Priidel oli mõlema sõidus teine ja ka kokku teine. Kolmas koht läks kahe kolmanda kohaga Läti sõitjale Rainers Zuksile. Meico Vettik oli neljas, Henry Vesilind kuues, Robert Saun seitsmes, Egert Pihlak üheksas ja Kairo Katkosilt kümnes.

Seeniorite klassis kahjuks eestlastel esikolmikusse kokkuvõttes asja polnud,võitja oli Ronalds Baldins, teine Raimonds Baltgalvis ja kolmas Jurgis Zukas, parima eestlasena Janno Pärt kuues.

Quadracer klassis oli alistamatu Edgars Mengelis, Priit Järvloo oli sõitudes neljas ja teine ja kokku teine, Sten Jupaschevski kaks korda kolmas ja kokku samuti kolmas.

Beginners klass, kus kihutati 50cc ja 65cc tsiklitega kutsuti poodiumiule kõik 31 osalejat. Olgu aga siinkohal ära öeldud, et kahe sõidu kokkuvõttes oli parim Karlis Reisulis, teine Mikk Kallion ja kolmas Joosep Pärn.