Eero Madisson Soome meistrivõistluste etapil teine

Kuopios Heinjoe supermotorajal sõideti tänavuste Soome meistrivõistluste teine etapp, kus rajal käis mitmeid Eestis võistelnud soomlasi, kui ka mõned Eesti sõitjad.

Klassis S1 võitis avasõidu kindlalt valitsev maailmameister Mauno Hermunen, kes edestas järgmistena lõpetanud Sami Salstolat 17,2 ja Kalle Toroneni 20,4 sekundiga. Mõlemad viimatinimetatud osalevad ka tänavu Eesti meistrivõistlustel. Eestlastest olid Prants Pals 7-s ja tema vend Patrick 9-s, nemad kaotasid võitjale juba ringiga.
Teises sõidus oli Toroneni ülekaal veelgi suurem, kui teisena lõpetanud Jan Forsten, kes esimeses sõidus katkestas, kaotas võitjale 43,8 sekundiga. Kolmandaks tulnud avasõidu neljas mees Ari Astedt jäi omakorda teisest kohast pea 10 sekundit. Patrick Pals ületas lõpujoone 6-ndana ja vend Prants 10-ndana, ka seekord jäid nad liidrile ringiga alla.
Kahe sõidu tulemusena võitis Kuopio etapi Hermunen (50 punkti), teiseks tuli viimase sõidu neljandana lõpetanud Salstola (40 p) ja kolmandaks Astedt (38 p). Patrick Pals oli 7-s (27 p) ja Prants 9-s (25 p).

Open masinaklassis võitis avasõidu Soomes elav Eero Madisson, kes võitis hiljuti Hyvinkääl peetud Eesti meistrivõistluste etapi. Eestlane edestas Eestis eelmisel kümnendil mitmeid ringrajasõite võitnud soomlast Staffan Söderströmi 12,1 sekundiga, kolmandaks tulnud Sami Aman kaotas Madissonile 38,9 sekundit. Teises sõidus ebaõnnestus Madissoni start ja Söderström pääses ees minema. Hoolimata vahepeal 15 sekundiliseks veninud vahele suutis Madisson liidri kinni püüda, kuid möödumiskatse ebaõnnestus ja eestlane kukkus. Lõpujoonel edestas Söderström Madissoni 10,5 ja kolmandaks tulnud Amani 41,4 sekundiga.
Kahe sõidu kokkuvõttes võitis Söderström (47 p), teine Madisson (47 p) ja kolmas Aman (40 p).

Soome meistrivõistluste järgmine etapp sõidetakse 8. juunil Imatras.