Kullas Saksamaal 18-s, Leok vigastas hüppeliigest

Saksamaal Teutschenthali krossirajal, kus eelmisel aastal toimus Rahvuste Kross, jätkusid motokrossi maailmameistivõistlused ja samas sõideti ka 125 cc Euroopa meistrivõistluste etapp.

MXGP klassi vabatreeningul näitas Tanel Leok (TM) seitsmendat ja ajatreeningul 17-ndat aega. Kahjuks vigastas ta ajatreeningul oma hüppeliigest ja hoolimata valuleevendavast süstist ei andnud valu järgi. Leok proovis küll starti minna, kuid tutvumisringi järel loobus valu tõttu sõidust. Täna käis Leok Belgias Herentalis haiglas uuringutel, kus selgus et eestlasel on hüppeliigese sideme rebend ja sisemine verevalum ning liigeses on ka vedelik sees. Nüüd tuleb Leokil kaks nädalat puhata ja anda jalale rahu, et vigastus taanduks. Seoses sellega ei stardi ta ka eeloleval nädalavahetusel toimuval Belgia meistrivõistluste etapil, vaid läheb 1. juulil Belgias dr. Claesi juurde uuringutele, et ehk see arst suudab tema taastumist kiirendada.

MXGP esimese sõidu võitis vigastusepausilt naasnud sakslane Maximilian Nagl (Honda) 1,3 sekundilise eduga belglase Clement Desalle (Suzuki) ees. Kolmandaks tulnud prantslane Steven Frossard (Kawasaki) kaotas Nagl’ile 9,7 sekundiga. Teises sõidus võidutses kindlalt Desalle, kes edestas oma kaasmaalast ja meeskonnakaaslast Kevin Strijbosi, kes oli avasõidus seitsmes, 6,9 sekundiga. Esimeses sõidus neljanda koha saanud belglane Jeremy Van Horebeek (Yamaha) jäi kolmandana Desalle’st 18,2 sekundit.

Kahe sõidu tulemusena kuulus etapivõit 47 punktiga Desalle’le, talle järgnesid teise sõidu seitsmendana lõpetanud Nagl (39 p) ja Van Horebeek (38 p).

Maailmameistrivõistluseid juhib endiselt valitsev ilmameister itaallane Antonio Cairoli (KTM), kes vaevles Saksamaal viirushaiguse käes ja viiendast kohast enamat ei suutnud. Cairolil on liidrina 477 punkti, Desalle vahendas itaallasega vahet ja tal on nüüd 452 punkti, Van Horebeek jätkab kolmandal kohal, temal on 440 punkti.

MX2 klassis sammub valitsev maailmameister ja selle hooaja MM-liider hollandlane Jeffrey Herlings (KTM) kindlalt oma järgmise tiitli poole, kui noormees võitis Saksamaal nii kvalifikatsiooni kui ka mõlemad võistlussõidud. Avasõidus järgnesid talle sloveel Tim Gajser (Honda) ja prantslane Dylan Ferrandis (Kawasaki) ning teises Gajser ja avasõidus neljandana lõpetanud prantslane Jordi Tixier (KTM). Eesti meeskonna Sahkar KTM Racing sõitja Harri Kullas, kes oli kvalifikatsioonis 12-s, lõpetas sõidud vastavalt 15-ndal ja 20-kohal.

Kahe sõidu tulemusena võitis Herlings (50 p), kellele järgnesid Gajser (44 p) ja Tixier (38 p). Kullas sai 7 punktiga 18-nda koha.

Kokkuvõttes jätkab liidrina Herlings (494 p), kes suurendas oma edumaad veelgi, sest teisel kohal olnud šveitslane Arnaud Tonus (Kawasaki, 389 p) kukkus Saksamaal vabatreeningul nii tõsiselt, et õlg läks liigesest välja ja tema nädalalõpp sai kiire lõpu. Kolmandal kohal olev Tixier jääb Tonusest nüüd maha 20 punktiga. Pooltel etappidel osalenud Kullas on 72 punktiga 21-s.

EMX 125 klassis oli Saksamaal võistlemas kaks eestlast, Sahkar KTM Racing sõitja Hardi Roosiorg ja Jan Jakobson (KTM). Roosiorg näitas enda kvalifikatsioonigrupis 17-ndat ja Jakobson oma grupis 23-ndat aega, mis tähendas, et mõlemad eestlased pidid finaalsõitudesse pääsemiseks sõitma lohutussõidus. Selles lõpetas Roosiorg seitsmendal kohal ja pääses finaalsõitudesse, Jakobson oli 17-s ja tema võistlus sai sellega läbi.
Roosiorg lõpetas esimese sõidu 26-nda ja teise 24-ndana ning seekord 20 punktisaaja sekka ei pääsenud. Etapi võitis sakslane Brian Hsu (Suzuki), kes võitis mõlemad sõidud itaallase Joakin Furbetta (KTM) ees. Kolmandaks sõitis end lätlane Tomass Sileika (KTM), kes oli sõitudes vastavalt viies ja kolmas.
Euroopa meistrivõistluseid juhib Saksamaa etapi vahele jätnud hollandlane Davy Pootjes (KTM) 185 punktiga, Hsu on teine (178 p) ja Teutschenthalis neljas olnud rootslane Alvin Ostlund (Yamaha, 158 p) kolmas. Roosiorg on 12 punktiga 35-s.

Järgmine MM-etapp sõidetakse 6. juulil Rootsis Uddevallas.