640siim_vaide_leedus-foto-marek_kynnapas

Siim Vaide ja Marek Künnapas võidutsesid Leedu kestvuskrossi MV-etapil

Vievo rajoonis asuvas Crazy farm’is sõideti käesoleva aasta Leedu kestvuskrossi meistrivõistluste teine etapp, kus oli eestlastest võistlemas quadidel Siim Vaide ja Marek Künnapas soolode klassis.

Siim Vaide võttis aga kindla võidu nii üldarvestuses ja ka Quad Open masinaklassis. Eestlane suutis ainsana läbida 13 ringi ning edestas teiseks ja kolmandaks tulnud lätlast Janis Arbidansi ja leedulast Darius Lukša ringiga.

“Stardist sain viiendana minema ja esimeste kurvidega tõusin teiseks. Õnneks suutsin esimese ringi lõpuks liidriks tõusta, sest rada oli kitsas, kus põhimõtteliselt 4 kilomeetrit 6 kilomeetrisest rajast oli ainult quadi laiune ja möödumine suhteliselt võimatu,” rääkis Leedu meistrivõistluste liider Vaide, kes stardib juba sellel nädalavahetusel Karksi-Nuias toimuval Tridens Eesti motokrossi meistrivõistluste etapil.

Künnapas oli soolode sõidus 73 osaleja seas üldarvestuses 49-s, kuid võitis noorte 85cc klassis edestades lätlast Miks Rasmanist kahe ja leedulast Džiugas Kazakevičiust kolme ringiga.

,