Keity Meier Euroopa meistrivõistluste etapil kuues

Poolas Kreszowices sõideti käesoleva aasta naiste triali Euroopa meistrivõistluste teine etapp, kus 19-aastane Keity Meier näitas head sõitu, mille tulemusena tõusis punktitabelis mitu kohta.

Poola võistlus oli laupäeval esikümnes väga tihe ja punktivahed väga väikesed. Päeva võitis lõpuks sakslanna Theresa Bauml (Ossa) 3 punktiga kaasmaalanna Ina Wilde (Gas Gas) ees, kellest omakorda kolmandaks tulnud itallanna Sara Trentini (Ossa) jäi 4 punkti. Keity Meieri (Sherco) võistlus kulges avaetapiga, kus ta oli 12-s, võrreldes tunduvalt paremini ja eestlanna lõpetas etapi seitsmendal kohal.

Pühapäeval oli parim jälle Bauml Wilde ja esimesel päeval kuuenda koha saanud kaasmaalanna Bianca Huberi (Gas Gas) ees. Keity Meier näitas veelgi paremat sõitu ja saavutas kuuenda koha.

Euroopa meistrivõistlustel jagavad nüüd liidrikohta Wilde ja Bauml, kellel on koos 270 punkti. Teisel päeval viies olnud Trentini (210 p) langes kolmandaks. Meier tegi läbi korraliku tõusu ja asub nüüd 117 punktiga kuuendal kohal.

“Poola vōistlused ōnnestusid saja protsendiliselt. Enamaks oleks olnud vaja mōne kōvema sōitja täielikku pōrumist, mis teisel päeval peaaegu et isegi oli juhtumas Sara Trentiniga. Üks kōvemaid sōitjaid, kes sel aastal vahetas rattamarki, pole ilmselt uue tsikliga päris kohanenud, jäi viiendaks Keity ette,” rääkis Meieri tiimi asjaajaja Ilmar Kald. “Keity ise oli super! Arvestades, et ta lōpetas paar nädalat tagasi Tapa gümnaasiumi ja et suurem osa vōistluste eelsest ajast läks eksamiteks ōppimisele ja treeningud olid pigem teise järgulised, siis oli see kogu tiimile väga heaks üllatuseks ja Keityle endale kōvaks motivatsiooniks. Meie Team Sherco Estonia on ilmselt üks vähestest tiimidest, kellel puudub tehase vōi maaletooja toetus sel määral, kui seda saavad lubada paljud Keity konkurendid. Seda enam on igal eurol meie eelarves suur kaal ja see näitab, et ka väikeste vahenditega saab teha suuri tegusid. Müts maha teami minder ja mehaaniku Jaak Burgi ees, kelle abita me selliseid tegusid ei teeks. Pärast vōistlust panime Jaagu rongile ja saatsime tänutäheks Prahasse Metallicat kuulama. Suur-suur tänu kōigile, kes meid sel hooajal on toetanud.”

“Hooaja alguses Itaalias 12-s koht polnud just see, mida ma ise ja kõik teised ootasid ning ausalt öeldes oli see suhteliselt kesine, kuna ma teadsin, et olen paremaks suuteline. Aga eks igalühel meist ole tõususid ja mõõnasid. Nüüd Poolas valmistas suurt rõõmu see, et tegin ära tüdrukutele, kellele Itaalias alla jäin ning tunne on hea ja motivatsioon aina kasvab. Euroopa meistrivõistlustel on jäänud sõita veel üks etapp jäänud ja selleks ajaks saab vormi aina paremaks ajada. Poola tulemus näitab, et on võimalik head sõitu teha,” võttis oma eduka Poola etapi kokku Meier, kelle järgmine start toimub 20. juulil toimuval Balti meistrivõistluste etapil.