Sahkar KTM Racing ja Jago Geerts tulid motokrossi Euroopa meistriks

EMX85 teise sõidu start Jago Geerts (554), foto Gino Maes

Koos motokrossi MM-sarja järjekordse etapiga, mis sõideti nädalavahetusel Soomes, Hyvinkää rajal, toimus ka noorteklasside 65 cc ja 85 cc Euroopa meistrivõistluste finaal. Kokku jõudis sinna 40 parimat sõitjat üle Euroopa. Belgia noormees Jago Geerts, kes sõidab Sahkar KTM Racing meeskonnas, tegi täiuslikule lähedase nädalavahetuse ja tuli 85 cc klassi Euroopa meistriks. MM-sarja etapil startis kodurajal Harri Kullas, kes näitas taas head kiirust. Nädalavahetusel ootas sõitjaid ees kuum ilm ja iga sõiduga raskemaks muutunud rada.

Kui ajasõidus oli Jago Geerts teine, siis kahes võistlusõidus talle rajal vastaseid ei olnud. Kuigi stardid kõige paremad polnud, suutis Geerts ennast kiirelt esimese ringiga esikolmikusse sõita, liidrikohale asuda ja sõidud võita. Nii kuulus talle ja Sahkar KTM Racing meeskonnale tänavune 85 cc klassi Euroopa meistritiitel. Teine oli Roan Van De Moosdijk Hollandist ja kolmas Kim Savaste Soomest.

„Jago tegi väga korraliku esituse, kuigi stardid polnud parimad, suutis ta kiirelt oma paremuse maksma panna ja sõidud võita. Jago kiirus on sellel aastal olnud väga hea ja Sahkar KTM Racing meeskonnal on heameel, et meie ridades on nüüd värske Euroopa meister,“ rääkis meeskonna juht Lauri Roosiorg.

Harri Kullas alustas kodust Hyvinkää MM-etappi MX2 klassis väga hästi. Viimastel etappidel on tal väga hästi õnnestunud laupäevane kvalifikatsioon. Erandiks polnud ka see kord, kui ta oli kvalifikatsioonis viies.

„Taas sujus laupäeval kõik hästi, stardis olin teine, andsin siis küll mõned kohad ära, kuid viies koht oli väga korralik tulemus,“ rääkis Kullas.

Pühapäevastes sõitudes kahjuks päris sellist tulemust ei tulnud, mida noormees ise lootis. Esimeses sõidus oli ta 11 ja teises 14. Etapi kokkuvõttes oli Kullas 13. kohal. Etapi võitis taas Jeffrey Herlings, kes on ka MM-sarja liider, talle läksid kirja mõlema sõidu võidud.

„Esimeses stardis sõitsin ennast esimesse kurvi sisse kinni ja kaotasin kohti. Hakkasin siis sealt oma positsiooni parandama. Siis aga tegin ise vea, tsikkel läks korralikult lappama ja olukorra päästmiseks sõitsin rajalt välja. Sain küll konkurentidele järgi, kuid mööda kahjuks mitte. Teises sõidus oli start veel kehvem ja olin üsna taga. Hakkasin taas ettepoole tulema, hoog oli tegelikult päris hea ja sain kohta korralikult parandada. Siis jäin aga Läti sõitja Paulss Jonassi taha kinni ja ei suutnud mööda minna. Ma arvan, et kui oleks temast üsna raskeks muutunud rajal mööda saanud, oleks vast suutnud veel paar kohta parandada,“ võttis Kullas pühapäevased sõidud kokku.

Sahkar KTM Racing järgmine start on kolmapäeval, 16. juulil Sõmerpalu motokrossil, järgmine MM-etapp on 27. juuli Tšehhis, Loketis, kus tulevad rajale ka EMX125 klassi sõitjad, teiste hulgas ka Sahkar KTM Racing meeskonna sõitja Hardi Roosiorg.