Eestlaste meeskond valmistub tõsiselt Prantsusmaal toimuvaks 12-tunnisõiduks

22.-24. augustil Prantsusmaal sõidetaval 12-tunnisel quadide kestvussõidul MAXXIS Pont-de-Vaux Mondial stardib ka eestlaste võistkond ADDINOL Pole Position Quad Team, kuhu kuuluvad selle aasta alguses maailma raskeima Le Touque liivakrossi meeskondlikus arvestuses võitnud Priit Järvloo, Martin Toovis ning Henri Mündi.

Quadide “Le Mans” ehk Pont-de-Vaux Prantsusmaal on üks maailma suurimaid motospordi sündmuseid ning Euroopa suurim kestvussõit quadidele, kus on võistlemas pea 600 võistlejat 30 riigist. Eestlaste meeskonna kapten Martin Toovis ning sõitjad Priit Järvloo ja Henri Mündi on kõik varasemalt Pont-de-Vaux võistlusel ka osalenud, aga mitte korraga ühes meeskonnas.

“Martin on meeskonna kapten, kuna ta on Eesti quadispordis hetkel kõige suuremate kogemustega sõitja, Priit oli jällegi eelmise aasta Euroopa neljas ja tänavu samuti väga heas hoos ning minu arvates oma elu parimas vormis ning Henri esindab meeskonnas nooruslikku hulljulgust. Seega meeskond on värvikas ja eeldused heaks tulemuseks on kindlasti olemas,” rääkis hiljuti Martin Toovise palvel tiimi manageriks asunud endine sööstlaskumise äss Aare Tamme, kes on ka ise quadidel võistelnud.

Kuna tegemist on tavapärasest suuri hüppeid sisaldavast ja suhteliselt aeglase profiiliga motokrossirajast erineva rajaga, mis kulgeb ümber suure maisipõllu suhteliselt siledal pinnal ning sisaldab 500 meetrist peasirget, kus kiirused tõusevad pea 160 km/h, siis nõuab selleks võistluseks valmistumine erinevat lähenemist. “Füüsiline treening toimub ikka nagu tavaliseks krossiks ettevalmistades, aga sõidutreeningud on erinevad. Kuna Prantsusmaal on väga kiire rada, siis osalesin suurte kiirustega harjumiseks eelmisel nädalavahetusel Rapla supermotol, kus enamus rajast kulges asfaldil,” rääkis Henri Mündi, kes sõitis Raplas välja kiireima ringiaja ja saavutas kokkuvõttes kolmanda koha. “Ühtlasi käime ka kiirustreeninguid tegemas Kehala ringil, mis sobib selleks ideaalselt, kuna sealne raja pinnas ja profiil on sarnased Pont-de-Vaux omale. Sellel nädalavahetusel osalen ka Tabasalu speedwayl, kuna seal on samuti lahtine pinnas ja kiirused suured.”

Ka meeskonna taustajõududel on kiired ajad ja eile sõlmiti ADDINOLi Tallinna esinduses tiimi peasponsori koostööleping, millele kirjutasid alla ADDINOL Lube Oil OÜ juhatuse liige Meelis Orgla ja tiimi manager Aare Tamme.

Meelis Orgla sõnul on Pont-de-Vaux’l osalemine ADDINOLi jaoks mitte ainult rahaline panus, vaid hoopis tähtsam on olla abiks oma määrdeainealaste teadmistega ja kogemustega. Läbi õlianalüüside hoitakse silma peal nii õlidel kui ka mootoritel. Tiim kasutab masinates ADDINOL Pole Position spetsiaalset määrdeõli neljataktilistele mootorratastele, mis vastab Jaapani, Euroopa ja Ameerika mootorrataste kõrgeimale jõudlustasemele.

“Kvaliteetsed määrdeained mängivad tänapäeva motospordis äärmiselt olulist rolli ja ADDINOL Pole Position annab kindlasti tugeva eelise just kestvussõidul ja rasketes ekspluatatsioonitingimuses” räägib Orgla.

Aare Tamme sõnul alustatakse selle koostööga täiesti uut ajajärku Eesti quadispordis, millega sisenetakse harrastajatest professionaalsesse sporti: “Võistlejate võistlusreise ja ettevalmistusi ei peaks kinni maksma vanemad ega sugulased, vaid sellega tegeleb igapäevaselt professionaalne meeskond ning sõitjad saavad keskenduda oma põhitööle – treenimisele ja võistlemisele.”

Aare Tamme on alates 1989. aastast olnud professionaalse mäesuusatamise ringkonnas ja tänini tuntud kui Eesti esimene ja kiireim sööstlaskuja. 1992. aasta olümpiamängudel ületas Tamme suuskadel kiiruse 200 km/h. “Sealt saadud kogemused tahan nüüd tuua tänasesse quadisporti üle,” lisas Tamme.

MAXXIS Pont-de-Vaux Mondial quadide kestvussõit sõidetakse 22.-24. augustil Prantsusmaal.