640_aigar_leok

Aigar Leok Itaalia meistrivõistluste etapil neljas

Peale möödunud kolmapäeval Sõmerpalu staadionikrossi raames peetud endurovõistluse võitu sõitis Aigar Leok kohe Itaaliasse, kus Pederobba linna ümbruses sõideti käesoleva aasta Itaalia enduro meistrivõistluste kuues etapp.

Esimesel enduro katsel näitas Leok (TM) absoluutarvestuses 11-ndat ja Stranieri ehk välismaalaste klassis neljandat aega. Järgmiseks sõideti kaks krossikatset, kus Leok oli absoluudis mõlemal korral 14-s ning enda klassis kaheksas ja neljas. Järgneval endurokatse teisel läbimisel oli Leoki aeg absoluudi neljas ja Stranieri teine, kolmandal krossikatsel oli Leok absoluudi ja enda klassi teine ning neljandal krossikatsel absoluudis 12-s ja Stranieri neljas. Poole võistluse peale oli eestlane kokkuvõttes absoluudi kuues ja oma klassi kolmas. Järgmisena sõidetud kolmandal endurokatsel oli Leok absoluudi ja Stranieri teine mees, järgneval krossikatsel näitas Leok aga kõige kiiremat aega. Järgmisel krossikatsel ja võistluse viimasel endurokatsel oli ta absoluudi seitsmes ning omas klassis kolmas ja teine. Eelviimaselt krossikatselt võttis Leok jälle võidu ning võistluse viimasel katsel oli ta absoluudi kuues ja Stranieri neljas.
Etapi kokkuvõttes saavutas Leok absoluutarvestuses neljanda koha jäädes võitjale itaallasele Alex Salvinile (Honda), kes oli ka E2 klassi parim, alla 34,92 sekundiga. Straineri klassis kuulus Leokile prantslase Johnny Aubert’i (Beta) järel teine koht.

Itaalia meistrivõistlustel asub Leok absoluutarvestuses 31 punktiga 11-ndal kohal, juhib Salvini 102 punktiga. Stranieri klassis on Leok (58 p) kuues, liidril Aubert’il on koos 100 punkti.

“Päev läks korda ja tunne oli üle pika aja hea ning tulemuseks selle aasta parim koht Itaalia meistrivõistlustelt ja siit on nüüd hea edasi minna,” võttis oma võistluse kokku Aigar Leok, kelle järgmine võistlus on 2.-3. augustil Itaalias Lumezannes toimuv MM-etapp.

,