Lehtla ja Kullas võidutsesid Tridens Eesti meistrivõistluste Lange etapi avapäeval

Täna sõideti Lange motokeskuses Tridens Eesti motokrossi meistrivõistluste kolmanda etapi esimene võistluspäev, kus rajal käisid MX1, MX2, 85cc, Mini MX, külgvankrite ja veteranide masinaklassid. Selgusid ka juba esimesed Eesti meistrid ja seda külgvankrite klassis.

MX1 klassi esimest sõitu asus stardist juhtima Harri Kullas (KTM, Tartu MKK), keda jälitasid Tanel Leok (TM, Sõmerpalu MK) ja Lauri Lehtla (Honda, Tikkri Motorsport). Peagi suutsid Kullas ja Leok Lehtlaga väikse vahe sisse sõita ning jäid omavahel esikohale heitlema. Neljandal ringil tegi Kullas aga sõiduvea ja põrutas oma põlve ning Leok pääses konkurendist mööda. Kullas suutis küll Leoki tempos püsida, kuid esikohta enam ei ohustanud. Lõpujoonel oli Leoki edu Kullase ees 2,6 ja enamus sõidus uhkes üksinduses sõitnud Lehtla ees 11,6 sekundit. Esikuuikusse sõitsid end veel Priit Rätsep (Kawasaki, Motodepoo Team Green), lätlane Davis Livs (KTM) ja Andero Lusbo (Suzuki, Kagu MK). Eesti meistrivõistluseid enne Lange etappi juhtinud Heido Havam (KTM, KTM Racing Team) ebaõnnestus ühel hüppel ja kukkus tõsiselt ning katkestas sõidu.
Teist sõitu asus juhtima omakorda Lehtla, keda asusid jälitama Leok ja Kullas. Kui sõidust oli läbitud kuus ringi, hakkas Leoki tsikli mootorist kostuma imelikke helisid ning noormees keeras tsikli boksiteele ja tema võistluspäev oligi lõppenud. Võidule jäid seejärel heitlema Lehtla ja Kullas ning hoolimata viimase pingutustele suutis Lehtla külma närvi hoida ja edestas konkurenti lõpujoonel 1,4 sekundiga. Kolmandana ületas lõpujoone seekord üksinduses sõitnud Priit Rätsep, tema jäi Lehtlast 47,6 sekundit. Esikolmiku seljataga lõpetasid esikuuikus veel Livs, leedulane Nerijus Rukstela (KTM) ja Lusbo. Havam võitles valudega, kuid suutis end kaheksandaks sõita.
Kahe sõidu kokkvõttes saavutas etapivõidu Lehtla (45 punkti), teise koha sai Kullas (44 p) ja kolmanda Rätsep (38 p). Nendele järgnesid Livs (34 p), Leok (33 p) ja Lusbo (30 p).
Eesti meistrivõistluste liidriks tõusis Lehtla (93 p), kellele järgnevad Kullas (88 p) ja Leok (83 p). Havam langes viiendaks (77 p), tema ette tõusis ka Livs (78 p).

MX2 sõidud seekord erilist põnevust ei pakkunud, kui Kullas asus mõlemas sõidus kohe etteotsa ja võitis konkurente kummaski paarikümne sekundiga. Avasõidus järgnesid talle klubikaaslane Karel Kutsar ja Andre Park (Yamaha, Yamamoto RC) ning teises avasõidus neljanda koha saanud Erki Kahro (Husqvarna, Kahro Racing) ja Kutsar. Kahe sõidu kokkuvõttes järgnesid Kullasele (50 p) Kutsar (42 p) ja Kahro (40 p), kes kes võistles Langel vigase käega ja hommikul polnud üldse selge, kas noormees sõita saabki. Selle klassi ainus naisvõistleja Lubov Leontyeva (Kawasaki, Energia SK) oli 18 osaleja hulgas eelviimane.
Kahro säilitas meistrivõistlustel liidrikoha ja enne viimast etappi Tihemetsas on tal koos 107 punkti, talle järgnevad Langel teises sõidus ja kokkuvõttes neljanda koha saanud Park (102 p) ja Kullas (100 p).

Külgvankritel võitsid mõlemad sõidud valitsevad Eesti meistrid Kert Varik – Erkki Kõiv (Zabel, AYR Racing Team). Kui avasõidus asusid nad liidrikohale juba esimestest meetritest, siis teises nende start ei õnnestunud kõige paremini ja meestel tuli tõsiselt vaeva näha, et end lõpuks esimeseks sõita. Esimeses sõidus lõpetasid võitjate järel soomlased Riku ja Lari Kunnas (KTM) ja Gert Gordejev – Veikko Parksepp (Zabel, RedMoto HondaRacing) ning viimases sõidus Gordejev – Parksepp ja esimese sõidu neljandad Margo Sonn – Tanel Kõiv (KTM, Kose AMK). Etapivõidu said seega Varik – Kõiv (50 p), kes kaitsesid edukalt oma meistritiitlit ja võitsid hooaja 156 punktiga. Langel said teise koha Gordejev – Parksepp (42 p) ja kolmanda Sonn – Kõiv (38 p), Eesti meistrivõistlustel võtsid aga hõbeda Sonn – Kõiv (132 p) ja pronksi Gordejev – Parksepp (122 p).

85cc klassis võitis ülivõimsalt mõlemad sõidud selle aasta Euroopa meister ja MM-il viienda koha saanud belglane Jago Geerts (KTM, Sahkar KTM Racing). Esimeses sõidus võitlesid teisele kohale Tamur Talviku (KTM, Paikus MK) ja Andreas Hiiemägi (Husqvarna, Kose AMK) ning lõpujoonel jäi peale viimatinimetatu. Teises sõidus oli aga teine Talviku ja kolmas venelane Daniil Balandin (KTM). Kahe sõidu kokkuvõttes sai teise koha Talviku (42 p) ja kolmanda Hiiemägi (40 p), kes lõpetas teise sõidu neljandana. Meistrivõistlustel jätkab liidrina Talviku (117 p), teine on Hiiemägi (96 p) ja kolmas Henry Vesilind (KTM, AYR Racing Team, 80 p), kes oli Langel kokkuvõttes kuues.

Veteranide klassi avasõidus haaras liirdikoha Andres Krestinov (Kawasaki, Motoextreme), kuid peagi möödus temast meistrivõistlustel kõik senipeetud sõidud võitnud Heigo Lauren (Yamaha, Yamamoto RC), kes kadus peagi teistelt eest. Teise koha heitluses suutis Krestinov ja Reio Engmani alistada (Yamaha, Lääne MK) ning teises sõidus lõpetasid mehed samas järjestuses Laureni järel. Etapi esikolmik seega Lauren (50 p), Krestinov (44 p) ja Engman (40 p). Meistrivõistlustel on esimene Lauren (125 p), teine Engman (106 p) ja kolmas Langel kokku viies olnud Allan Vierland (, 90 p).

Mini MX ja Mini MX Hobby ühissõidud võitis ülivõimsalt Karl Saat (Bucci Moto, RedMoto Honda Racing), kes loobus MX2 klassis võistlemast ja otsustas väiksemale tsiklile asuda. Avasõidus järgnesid Saadile Marthi Lepik (Bucci Moto, MRC MK), kes edestas Günther Seina (Bucci Moto, Bucci Moto Estonia) ainult 0,2 sekundiga ning teises Marthi Lepik ja Kevin Kaurson (Bucci Moto, Bucci Moto Estonia). Kahe sõidu kokkuvõttes viis võidu koju Saat (50 p), teine oli Lepik (44 p) ja kolmas Kaurson (38 p). Mini MX Hobby klassis moodustasid esikolmiku Mikk Erm, Targo Tintso (mõlemad Pitpro, Kagu MK) ja Oliver Vippul (Pitpro, Mini RC). Selle klassi ainus õrnema soo esindaja Kätlin Salujõe (Bucci Moto, Motoklubi K&K) oli kokku 11-s.
Mini MX meistrivõistluste esikolmiku moodustavad Marthi Lepik (91 p), Langel viienda koha saanud Marko Lepik (Rotek, MRC MK, 76 p) ja Sein (72 p), kes sai Langel kokku neljanda koha. Mini MX Hobby Eesti karikavõistluste esimesed kolm on Erm (221 p), Oliver Vippul (186 p) ja Lange viies mees Karl-Heinrich Niinelo (Pitpro, Tihemetsa MK, 156 p).

Pühapäeval lähevad võistlustulle 50cc, 65cc, MX2 Junior/125cc, MX Hobby, Quad Open, Quad Amatöör, Quad Hobby, Quad Veteran, Quad Junior, Quad50 ja Quad100/200 klassid ning Eesti meistrid ja karikavõitjad selguvad kõikides quadide klassides. Võistluste pidulik avamine algab kell 10:45 ning esimene võistlusstart antakse 11:00, kui rajale kihutavad masinaklasside Quad 100 ja 200 noored krossisõitjad.