Supermoto maailmameister ennustab Tabasalust põnevat võistlust

Eeloleval nädalavahetusel sõidetakse Tabasalu kardirajal käesoleva aasta supermoto maailma- ja Euroopa meistrivõistluste etapp, kus on kohal selle spordiala kõik maailma tipud. Eelmisel nädalavahetusel käisid osa nendest, eesotsas valitseva maailmameistri Mauno Hermuneniga, juba Tabasalus Eesti meistrivõistluste raames suursündmuseks harjutamas.

Pühapäeval toimunud Eesti meistrivõistluste finaaletapil võidutsenud Mauno Hermuneni, kes juhib ka tänavust MM-sarja, hooaeg ei alanud sama võimsalt, kui möödunud aastal ja liidriks tõusis ta alles eelmisel etapil Itaalias. “Hooaja algus läks võrreldes eelmise aastaga, kui võitsin kõik esimesed üheksa etappi, suhtliselt kehvalt, kuna sellel hooajal kasutame Dunlopi asemel Michelini rehve ning nendega tuli harjuda ja tsikli seadistusi muuta. Nüüd on aga kõik paigas ning oleme sõite võitnud ja liidriks tõusnud,” rääkis Hermunen.

Tabasalu võistlus tuleb soomlase sõnul raske ja põnev. “Tabasalus on hea, aga libe rada ja seal on stardil suur tähtsus, sest võrdselt kiireid mehi on stardijoonel palju. See tähendab ka seda, et juba SuperChrono sõidus peab ees lõpetama, kuna stardikohal on Tabasalus suur roll. Raja krossiosa on huvitav ja seda muudetakse enne võistlust veelgi, mis parendab veidi möödumisvõimalusi,” arvas Hermunen, kelle üheks trumbiks on just lahtisel pinnasel sõitmine, kuna noormees harrastab ka palju motokrossi ja osaleb tänavu Soome meistrivõistluste etappidel. “Peamised konkurendid on mul Tabasalu raja eripära silmas pidades itaallane Ivan Lazzarini ja prantslane Thomas Chareyre, kuna nendele selline libedam rada istub. Samas ei välistaks ka teisi konkurente, sest rada on kaval.”

Hoolimata lõppenud nädalavahetust kimbutanud vihmast ja MM-nädalavahetuseks ennustatavast muutlikust ilmast on Hermunen optimistlikult meelestatud. “Minul ja arvan, et ka teistel tippsõitjatel erilist vahet ei ole, milline ilm on, sest kui tahad edukas olla, siis pead seda olema iga ilmaga. Põnev võistlus tuleb nagunii,” lubas maailmameister, kelle sõnul eelmise nädala võistlus aitas tal veidi paremini eesootavaks etapiks valmistuda, kuid suurt eelist ei oma. “Hoolimata sellest peab Tabasalus ikka gaas põhjas sõitma!”

Lisaks eelpool mainitud tippsõitjatele on Tabasalus stardis kõik sõitjad, kes sarja kaasa teevad. Maailma nimedega lähevad jõudu katsuma ka eestlased Prants ja Patrick Pals, kes on tänavu osalenud veel ühel MM-etapil.

Euroopa meistrivõistluste klassis SM2 on stardis samuti kõik tiitlinõudlejad eesotsas sarja esikolmikuga, kuhu kuuluvad soomlane Asseri Kingelin, itaallane Fabrizio Bartolini ja liidri kaasmaalane Toni Klem. Eestlastest on selles klassis stardijoonel Marek Virves, Joosep Laiksoo ja Soomes elav Eero Madisson.

Laupäeval toimuvad kvalifikatsioonid ja SuperChrono sõit ning pühapäeval finaalid. Kahe tiitlivõistluse sõitude vahel toimuvad neljarattaliste quadide Eesti meistrivõistluste viimase etapi finaalsõidud. Et laupäevane kvalifikatsioonide päev pealtvaatajate jaoks veelgi huvitavam oleks, siis sõidetakse tänavu kõikidel etappidel lisaks tavalisele kvalifikatsioonile ka S1 klassis SuperChrono sõit. Sinna pääsevad kvalifikatsiooni 6 kiiremat, kes selgitavad 2-ringilises sprindivõistluses stardikohtade lõpliku valimise järjekorra, ehk siis SuperChrono esimesena lõpetanud valib stardikoha esimesena, SuperChrono teine teisena jne. Senipeetud etappide põhjal saab öelda, et need sõidud on olnud väga põnevad ja kvalifikatsiooni kiireimad ei ole sugugi alati SuperChrono sõitudes esikohta saanud.

Laupäeval algab võistluspäev kell 10:45, kui algab SM2 klassi vabatreening. Pühapäeval lähevad esimesena rajale soojendussõite tegema quadid ja seda kell 9:45, esimene võistlusstart antakse kell 12.05, kui algab SM2 klassi esimene finaalsõit.

Võistluse pidulik lõpetamine algab kell 21:00 Club Amigos, kus lisaks autasustamisele selgub ka tänavune Miss Supermoto 2014.

Pilet, millega saab võistlusele mõlemal päeval, maksab 10 eurot ja kuni 14 aastased saavad võistluseid jälgida tasuta. Esimesed 500 pileti ostnut saavad tasuta plakati, millele saab sõitjatelt autogramme koguda.