640_siim_vaide

Eestlased Läti kestvuskrossi meistrivõistluste etapil võidukad

Emburgas sõideti selle aasta Läti kestvuskrossi meistrivõistluste kolmas etapp, kust eestlased tõid ära karikaid nii soolo kui quadide masinaklassidest.

Quadide ja ATV-de ühise 1,5-tunnise võidukihutamise 6,8 kilomeetrisel rajal võitis Siim Vaide, kes edestas teisena lõpetanud leedulast Darius Lukšat 2 minuti ja 13 sekundiga, kellele omakorda 46 sekundiga kaotas lätlane Janis Arbidans. Sõidu teine eestlane Tanel Veerpalu oli parim ATV kuni 750cc klassis.

“Stardist sain teisena minema, kuid esimesel ringil jõest läbi sõites suri masin välja, arvan, et tõmbas vee õhupuhastajasse. Selleks ajaks kui quadi käima sain, olid kõik võistlejad ligi kahe minutiga eest ära sõitnud. Raja profiil sobis aga mulle väga hästi ja suutsin 20-25 sekundit ringi peale tagasi sõita ning kuskil 8-ndal ringil sain liidrid kätte ning õnnestus ka nendest kohe mööda sõita. Tehnika töötas ülejäänud sõidu väga hästi ning siinkohal tahaks tänada oma isa Toomast ja Martin Toovist, kes võistlusmasina hästi ette valmistasid,” võttis enda eduka võistluse kokku Läti meistrivõistlustel kolmandale kohale tõusnud Vaide.

2-tunnise soolotsiklite võidukihutamise võitis ülivõimsalt lätlane Edgars Silins, kes edestas ülejäänud konkurente vähemalt ringiga. Teise koha sai üldarvestuses nimekas Läti endurosõitja Einars Vinters ja kolmanda Kristaps Bajars. Kiireim eestlane oli üheksandana lõpetanud Argo Keerme, kellest kolm kohta hiljem lõpetas tema vend Allar, kes sai E1 klassis Silinsi järel teise koha. Argo Keerme oli E3 klassis neljas.

“Rada oli vaheldusrikas ja küllaltki kiire, kulgedes kahe karjääri vahel ja läbides lühikesi metsalõike. Lisaks tavapärasele oli rajale lisatud ka väike jõeületus, mis osutus kuumal suvepäeval heaks jahutuskohaks. Kiirel rajal oli möödumine küllaltki raske ja halva stardi tõttu jäin alguses konkurentide seljataha. Poole sõidu pealt hakkas aga teiste hoog raugema ning minu koht üldtabelis paranes iga ringiga. Viimasel ringil tõusis motivatsioon veelgi, kui nägin, et lähenen E1 klassi konkurendile. Suutsin veel talle järgi jõuda ja möödudagi ning omalegi üllatuseks olin jõudnud juba teisele kohale!” rõõmustas enda sõnul esimese auhinna “päris” võistluselt saanud Allar Keerme.

,