640_supermoto

Tartu Lõunakeskuses sõidetakse supermotot

Sellel laupäeval, 9. augustil sõidetakse Eesti supermoto 15. juubelihooaja viies etapp Tartus ja seda huvitaval rajal, mis on rajatud Lõunakeskuse parklasse. Eelmisel aastal suure publikumenu osaliseks saanud etapil on stardis ka tänavu kõik Eesti parimad sõitjad, kellele pakuvad konkurentsi meie lähinaabrite kiired supermotosõitjad.

Äksi motoklubi poolt organiseeritaval etapil jagatakse Eesti meistrivõistluste punkte masinaklassidele S1, SuperQuad ja Scooter Racing, karikaarvestuses osalevad Open, CrossQuad ja Scooter Sport klassid.

Et võistlused pealtvaatajate jaoks veelgi huvitavamad oleksid, siis sõidetakse tänavu kõikidel etappidel lisaks tavalisele kvalifikatsioonile ka klassides S1, Scooters, SuperQuad ja Open SuperPole sõit. Sinna pääsevad konkreetse klassi kvalifikatsiooni 6 kiiremat, kes selgitavad 2-ringilises sprindivõistluses stardikohtade valimise järjekorra. Ehk siis SuperPole esimesena lõpetanud valib stardikoha esimesena, SuperPole teine teisena jne. Senipeetud etappide põhjal saab öelda, et need sõidud on olnud väga põnevad ja kvalifikatsiooni kiireimad ei ole sugugi alati SuperPole sõitudes esikohta saanud.

Tänavu on kõikidel Eestis toimuvatel etappidel ka rahalised auhinnad ja nii seda ka Tartus. Klasside SuperQuad ja S1 kolm paremat saavad reaalsed rahasummad vääringus 200€, 100€ ja 50€. Klassis Open saab esikolmik kinkekaardid väärtusega 90€, 60€ ja 30€ firmalt Autoekspert ning klassis Scooters kinkekaardid Camex ja Chinaparts väärtusega 75€, 50€ ja 25€.

Esimesed võistlusmasinad lähevad Lõunakeskuse rajale kell 12.00, kui algab Scooter ehk maakeeli motorollerite klassi vabatreening, esimene SuperPole sõit, mis toimub samuti sellele klassile algab kell 13.15 ja esimene võistlusstart antakse 14.30 ning seda samuti Scooter klassidele.

Võistluse jälgimine on pealtvaatajatele tasuta.

Täpsema info ajakava, registreerunud võistlejate jne leiab veebilehelt www.msport.ee/events/supermoto-emv-ja-ekv-vi-etapp-2

,