640_hannes_soomer

Hannes Soomer Hispaanias üheksas

Kuulsal Jerezi ringrajal Superbike ringraja maailmameistrivõistluste etapi raames järjekorras seitsmes European Junior Cup etapp, kus oli võistlemas Hannes Soomer, kellele see oli esimeseks korraks antud rajal sõita.

Uue rajaga harjumine võttis aega ja noormees sai kvalifikatsioonis 26 sõitja seas 13-nda aja. Võistlussõidus sai Soomer stardist suhteliselt hästi minema ja kihutas esikümne seas sõidu lõpuni ning ületas lõpujoone üheksandana. Sõidu võitis inglane Joshua Harland ülinapilt belglase Angelo Licciardi (+0,014 sek) ja hispaanlase Illan Fernandeze (+0,061) ees, kusjuures kaheksa esimest mahtusid kõik 0,6 sekundi sisse. Soomer jäi võitjast 1,292 sekundi kaugusele.

Sarja juhib Jerezis kuuendana lõpetanud hispaanlane Augusto Fernandez (139 punkti), kellele järgnevad kaasmaalane Javier Orellana (115 p), kes oli nüüd neljas ja Licciardi (84 p).

“Algusest peale oli keeruline nädalavahetus, kuna olin esimest korda sellel rajal ja reedeses trennis ei saanud hoogu üles. Laupäevaseks kvalifikatsiooniks muutsime natuke tsikli seadistust ja aeg läks paremaks, aga koht oli sellegipoolest 13. Start läks enam vähem ja suutsin ennast esirühmas hoida ning sõidu lõpuks olin üheksas, mis eelnevat arvestades on üsna hea tulemus. Loomulikult on ikka eesmärk esiotsas olla, aga selles sõidus ei olnud see lihtsalt võimalik. Hooaeg ei ole läinud mitte päris nii hästi, kui aasta alguses ootasin, kiirus on olemas, aga head lõpptulemust ei ole veel tulnud. Nüüd on jäänud viimane sõit Magny Coursis, kus ma olen enne sõitnud ja mis eelmine aasta mulle väga hästi sobis,” võttis oma võistluse kokku sarjas 49 punktiga üheksandal kohal asuv Soomer.

European Junior Cup viimane etapp sõidetakse 5. oktoobril Prantsusmaal Magny Cours’i ringrajal, kus toimub ka Superbike MM-sarja eelviimane etapp.

,