Hannes Soomer Euroopa juunioride motoringraja karikavõistlustel kaheksas

Prantsusmaal, Magny Cours’i nimekal ringrajal sõideti käesoleva aasta Superbike masinaklassi eelviimase MM-etapi raames ka Euroopa juunioride motoringraja karikavõistluste European Junior Cup viimane etapp, kus eestlastest oli stardis ka terve hooaja kaasa teinud Hanner Soomer.

Võistlusnädalavahetus algas eestlasele väga hästi, kui ta oli esimeses kvalifikatsioonis selgelt kiireim ja teises viies. Sõit algas Soomerile samuti positiivselt, kui ta vihmas toimunud võidukihutamise teisel ringil ennast teiseks sõitis, kuid siis ta kukkus ja langes võistlejaterivi taha otsa. Sõidu edenedes suutis ta aga vigu vältida ja ületas lõpetas lõpujoone kaheksandana. Hooaja viimase sõidu võitis lõpuks hispaanlane Javier Orellana, kes edestas kohalikku Dorian Laville’i 3,25 ja kaasmaalast Augusto Fernandez’st 5,11 sekundiga. Aasta kokkuvõttes tuli aga karikavõitjaks Fernandez 155 punktiga, teise koha sai Orellana (140 p) ning kolmanda belglane Angelo Licciardi (84 p), kes Prantsusmaal kukkus ja katkestas. Soomer platseerus 57 punktiga kaheksandale kohale.

“Magny Cours’i sõit oli pettumus. Trenn ja esimene kvalifikatsioon, mille üsna kindlalt võitsin, olid väga head. Teises kvalifikatsioonis oli plaan jälgida, mida teised teevad ja selle järgi pingutada, et mõttetuid riske vältida. 30-minutilises kvalifikatsioonis olin kuni 28-nda minutini üle poole sekundilise vahega esimesel kohal, kuid viimase kahe minuti jooksul sõitis üks grupp mitmekesi tuule abiga minu aja üle. Startisin viiendalt kohalt, mis ei ole küll esikoht, aga esimeses kahes reas startides on kõik veel hea. Start läks hästi ja kõik nagu sobis ning teise ringi keskpaigaks olin teine ja jälitamas esikohta, kui libeda koha pealt tsikkel alt ära läks ja kõhuli olin. Mootorrattal oli juhtraud viltu ja jalaraud kõver, aga sain lõpuni. Hooaja lõpuks olin samuti kaheksas ja poodiumikohta ka üheltki etapilt ei tulnud, mis täiesti kindlalt ei olnud see, mida aasta alguses ootasin. Väga ränk õppimise aasta on olnud ja kui nüüd paar päeva peale võistlust järele mõelda, siis võib olla Euroopa kaheksas koht ei olegi nii halb, sest konkurents oli väga tugev,” rääkis kodumaale naasnud Soomer, kes asus kohe usinasti koolitööde kallale.

“Järgmise aasta kohta ei ole midagi 100% kindel, aga meil on mitmeid võimalusi erinevate meeskondadega ja lähinädalate jooksul üritame ära otsustada, mis parim valik on. Loogiline samm oleks minna Euroopa Superstock 600 klassi, aga kuna ka Junior Cupi tuleb uus 650 kuubikuline mootorratas praeguse 500-se asemele, siis olemegi praegu kahevahel. Seni pean kooli korras hoidma, et võidusõit kesta saaks. Kevadeti ja sügiseti on raske, aga õnneks jäin samasse kooli, kus põhikoolis käisin, seega õpetajatega saab kokku leppida ning kõik tööd ette või siis tagant järgi ära teha. Siiamaani on neljad viied püsinud ja kooli pärast väga muretsema ei pea,” lisas Viimsi keskkooli 10-ndas klassis õppiv Soomer.