Eesti quadide koondis Rahvuste krossi kvalifikatsioonis kuues, korvimehed 12-ndad

Sten Jupaschevski (421), Priit Järvloo (28), foto Rauno Kais

Hollandis Markelos algas käesoleva aasta quadide ja külgkorvide Rahvuste kross, kus Eesti on esindatud mõlemas masinaklassis. Täna sõideti päikeselise ilma ja kuivaga rajaga kvalifikatsioonid ja homme toimuvad juba finaalid, kus selguvad selle aasta parimad quadi- ja külgkorvide riigid.

Quadidel esindavad tänavu Eestit Kaspar Kangur, Sten Jupaschevski ja Priit Järvloo. Kui Järvloo ja Kangur esindavad Eestit Rahvuste krossil juba kolmandat korda, siis 2013. aasta Eesti meister Sten Jupaschevskile on see suurürituse debüütvõistluseks.

Esimeses sõidus osalenud Kangurile sattusid kõige kõvemad vastased eesotsas mitmekordse Euroopa meistri prantslase Jeremy Warnia, tänavuse Euoopa meistri hollandlase Mike Van Grinsveni ja väga kiire itaallase Andrea Cesariga. Kangur võitles Euroopa parimatega vapralt ja lõpetas raske sõidu üheksandal kohal. Sõidu esikolmiku moodustasid Warnia, Cesari ja Van Grinsven.

Järgmises sõidus esindas Eestit Jupaschevski, kes sai kohe sõidu alguses esikuuikusse ja sõitis ühe väiksema grupi ees, aga sõidu poole pealt suutis end koguda ja konkurentidel eest ära sõita ning viiendana lõpetada. Ülivõimsa esikoha sai noor iirlane Dean Colhoun, kes edestas kolmekordset Euroopa meistrit prantslast Romain Couprie’d ja kiiret hollandlast Joe Maessenit. Esikolmiku ja Jupaschevski vahele mahtus ka britt Carl Bunce.

Päeva viimases sõidus sai Järvloo samuti kiirelt esikuuikusse ja sõitis itaallase Nicola Montalbini selja taga viiendal kohal enamus sõidust ja kuna rajal oli suures osas ainult üks sõidusoon, siis mööduda ei õnnestunudki ning eestlane pidi viienda kohaga leppima. Sõidu esikolmiku moodustasid hollandlane Ingo ten Vregelaar, iirlane Mark McLernon ja inglane Paul Winrow.

Peale nõrgima tulemuse mahaarvamist ja punktide kokkuliitmist saavutas kvalifikatsioonis esikoha Iirimaa meeskond, kes kogus 3 punkti, nendele järgnesid Prantsusmaa (3 p), Holland (4 p), Itaalia (6 p), Suurbritannia (7 p) ja kuuendana Eesti (10 p).

“Kõik poisid olid tublid, isegi väga tublid. Kaspar sõitis kõige raskemas grupis ja tegi oma tulemuse ära. Sten sõitis väga hästi ja kui ta pidevalt selja taha ei vaataks ning keskenduks eesolijate püüdmisele, siis oleks tulemus isegi parem. Sellest ta sai poole sõidu ajal aru ja sõit kohe paranes. Priit on tänavu palju Hollandis võistelnud ja seda oli ka näha ning temaltki kindel hea tulemus. Mehed tegid oma tulemused ära ja tulemuseks kuues koht, mis annab homseteks sõitudeks hea emotsiooni. Meie tulevikulootustel, Joosep Eesmäel, Kevin Saarel, Sander Lakizal, Cris Sten Kuttil ja Martin Adamsonil, kes kõik siin Hollandis kaasas meie suurtele kaasa elamas, on siit palju õppida, kui tulevikus ise Eestit esindavad,” rääkis koondise manager Adamson.

Eesti korvide arvestuses 12-s

Külgkorvide sõitudes esindavad tänavu Eestit Sergei Ivanov – Ahto Jalas, Argo Põldsaar – Ruslan Talf ja Urmas Sugasep, kellel korvimeheks lätlane Normunds Berzins.

Esimeses sõidus läksid eestlastest võistlustulle Ivanov – Jalas, kes ületasid lõpujoone 13-ndana. Sõidu võitsid hollandlane Etienne Bax ja lätlane Kaspars Stupelis, kellele järgnesid tänavused maailmameistrid belglased Ben Adriaenssen – Ben van den Bogaart ja prantslased Valentin Giraud – Nicolas Musset.

Teises sõidus osalenud Põldsaar – Talf tegid head sõitu ja lõpetasid seitsmendana, võidukihutamise esikolmiku moodustasid belglane Jan Hendrickx ja lätlane Elvijs Mucenieks, hollandlased Gert van Werven – Peter Beunk ja šveitslased Andy Burgler – Martin Betschart.

Viimase grupi kvalifikatsioonisõidus, mille võitsid hollandlased Jan ja Jeroen Visscher inglaste Stuart Brown – Josh Chamberlaini ja rootslaste Philip ja Simon Stenborgi ees, saavutasid Sugasep – Berzins kümnenda koha.

Kvalifikatsiooni võitis Holland (2 p), kellele järgnesid Belgia (3 p) ja Suurbritannia (6 p), Eesti kogus 17 punkti, mis andis kokku 12-nda koha.

Homme sõidetakse Markelos juba finaalsõidud. Peale kvalifikatsiooni algas täna korralik vihmasadu, mis muudab kindlasti rajaolusid ning võib homme üpris palju kaarte segi lüüa.