Tanel Leok sai Kawasaki maaletoojalt Eestis võistlemiseks uue tsikli

Järgmisel aastal Inglise meeskonnaga LPE Kawasaki liituv Tanel Leok sõlmis koostöölepingu Kawasaki Eesti ametliku maaletooja Motodepooga, mille tulemusena sai ta enda käsutusse uue krossitsikli, millega Eestis treenida ja võistelda. Oma esimese stardi uue tsikliga teeb ta juba homme Adrenalin Arenal toimuval sisekrossil.

Tanel Leoki jaoks ei ole Kawasaki uus tutvus, noormees võistles nimelt aastatel 2005-2008 Kawasaki tehasemeeskonnas ning saavutas nii oma esimese MX1 klassi poodiumikoha kui ka MM-etapivõidu just rohelise tsikliga, lisaks oli ta 2006 aastal MM-i kokkuvõttes viies, mis on siiani tema parim tulemus hooaja kokkuvõttes. Samuti ei ole LPE Kawasaki meeskond Eesti motospordisõbrale võõras nimi, sest lõppenud hooajal võistles selle ridades Gert Krestinov, kes saavutas nii Maxxis Briti meistrivõistlustel kui ka MX Nationals sarjas kokkuvõttes viienda koha.

2015 aastal võistleb Tanel Leok Maxxis Briti motokrossi meistrivõistlustel ning lisaks on noormehe kalendris veel viis MM-etappi Itaalia, Hollandis, Inglismaal, Prantsusmaal ja Belgias, millele võib lisanduda veel mõni Eesti naaberriikides toimuvatest etappidest. Lisaks plaanib Leok kaasa teha ka võimaluse korral kõik Eesti meistrivõistluste etapid.

“Inglismaa rajad ja meistrivõistlused ei ole mulle tundmatu maa, kuna olen seal eelnevalt palju võistelnud. Samuti on meeskond väga professionaalne ja inimesed tuttavad ning eesmärgiks on ikka meistritiitel,” rääkis Leok, kes 2004 aastal tuli Briti meistrivõistlustel kolmandaks ja võitis sealse KWS sarja ning oli 2013 meistrivõistlustel kuues. “Kuna uuel hooajal hakkan aga rohkem Eestis elama, siis on Motodepooga sõlmitud koostöö väga positiivne, kuna saan siin tänu tsiklile ja laiemale toele muretult trenni teha ja võistelda. Annan endast parima, et meie koostööd krooniks hooaja lõpus Eesti meistritiitel.”

“Koostöö Taneliga saab kindlasti meie jaoks olema väga põnev ja uus, kuna Taneli näol on tegemist läbi aegade Eesti kõige parema krossisõitjaga ja kes on olnud neli aastat Kawasaki tehasemeeskonna esinumber. Usun, et temalt on õppida nii mõndagi, kuidas Motodepoo motospordi osakond arendada, et tulevikus veelgi edukam olla. Loodame, et omalt poolt saame jällegi Tanelile pakkuda head tuge Eestis treenimisel ja võistlustel osalemisel. Lisaks on meil Taneliga ka plaanis muid koostöölahendusi, aga nendest juba lähemalt siis, kui õige aeg käes,” lisas Motodepoo juht Erko Sinisalu.