Mitu eestlast osaleb ühel maailma raskeimal liivakrossil

Eeloleval nädalavahetusel toimub Prantsusmaal juba neljakümnendat korda kuulus Le Touquet rannakross, kus Eesti krossisõitjad osalevad seekord nii soolotsiklite kui ka quadide võidukihutamistel.

Kui tavaliselt elab Le Touques 5400 inimest, siis eeloleval nädalavahetusel on üritusele oodata orienteeruvalt 200 -250 000 inimest, kes saavad kolme päeva jooksul kaasa elada mitmele raskele, kuid pealtvaatajate jaoks atraktiivsele võidukihutamisele.

Quadid võistlevad 31. jaanuaril ja nende trassi pikkuseks on 12,5 kilomeetrit. Ühtekokku asub starti pooltuhat quadi ja nende hulgas ka eelmisel aastal sama võistluse meeskondlikus arvestuses võitnud Priit Järvloo ja Martin Toovis. Tänavu on mehed aga omavahel sõbralikud konkurendid, kui Järvloo paariliseks on eelmise aasta Euroopa meistrivõistluste viies mees hollandlane Marc De Vries ning Toovis kihutab koos Argo Abeliga.
Laupäeval antakse quadidele start kohaliku aja järgi kell 13.00 ja finišilipp langeb Põhja-Prantsusmaa kuulsaimas kuurortis kell 15.30. Individuaalses arvestuses sõitjad lastakse rajale esimestena ja siis alles meeskonnad.

Soolod võistlevad pühapäeval 1. veebruaril ja nende rada on quadide omast veidi pikem, umbes 14 kilomeetrit. Eestlastest teevad oma Le Touque debüüdi Jüri Triisa, Jaanus Koval ja Rene Jõgimaa, kellest kaks esimest osalevad MX1 klassis ja viimane MX V ehk siis maakeeli veteranide arvestuses. Soolode sõit algab samuti kell 13.00, aga kestab kolm tundi.

Eestlaste parim tulemus sooloklassis pärineb aastast 2012, kui Tanel Leok saavutas nende sõidus teise koha.

Le Touquet krossi ametlik veebileht www.enduropaledutouquet.fr.