Adrenaliinirohke sõbrapäev Sõmerpalu motohallis

Vasakult: Joni Roos #16, Andero Lusbo #62, Ardo Kaurit #74

14. veebruaril sõideti motohallis Adrenalin Arena Baltic Master’I kolmas etapp.

MX Open masinaklassi kvalifikatsiooni võitis 0,5 sekundiga Andero Lusbo (Kagu MK, Suzuki) ees soomlane Joni Roos (Suzuki), kolmas Ardo Kaurit (Yamamoto RC, Yamaha). Lusbo võitis aga mõlemad stardid ja juhatas ka sõite kindlalt finišilipu langemiseni, jättis päeva kiireima ringiaja sõitnud Roosi pika ninaga. Kahe sõidu kokkuvõttes astus poodiumi kõrgemaile astmele Lusbo, teisena mõlema sõidu teine, Roos. Kaurit pidi sel korral leppima tagasihoidliku kolmanda kohaga (sõitudes neljas ja kolmas). Baltic Masteri kolmas etapp lõi segamini ka üldkokkuvõtva tabeli – Lusbo kasvatas veelgi edumaad (133 p), Roosil on võrdne arve punkte Kauritiga (118 p). Kindlasti pole veel kohad jagatud ning lõplik järjestus selgub märtsis, kui sõidetakse võistlussarja viimane ning otsustav etapp.

MX 2 masinaklassi sõidud olid samuti põnevad ning tulemused kohati lausa ettearvamatud. Kvalifikatsioonis teistest 1,8 sekundit kiirem olnud Jan Jakobson (Sõmerpalu MK, Kawasaki), otsustas palaviku ja kehva enesetunde tõttu sõitudest osa mitte võtta, jäädes seega ilma ka vajalikest punktidest üldtabelis. Soomlastega jäi rinda pistma kvalifikatsioonis alles kuues olnud Hans Priidel (Kawasaki, Yamamoto RC). Esimeses sõidus sai hea stardi nr 221 Patrik Raittala (Suzuki, FIN), kes viiendal ringil loovutas oma koha kaasmaalasele Walteri Koskinenile (Honda), kolmandaks võitles end Priidel. Teise sõidu ja kokkuvõttes esimese koha võttis Koskinen, Priidel võitles end teises sõidus teiseks ning see tagas talle ka kokkuvõttes poodiumi teise astme. Kolmas koht läks sel korral aga Leetu Nerijus Neimontasele (Kawasaki), kes esimeses sõidus oli neljas, teises aga kolmas. Kvalifikatsioonis teise aja sõitnud Kopi Raknam (KTM, FIN) pidi aga mõlemad sõidud kukkumise tagajärjel katkestama. Üldtabelit peale kolmandat etappi on järgmine: juhib Koskinen 133-ga, teine on esimesed kaks etappi võitnud Jakobson (94 p), kolmas Priidel (74 p).

Põnevaid sõite pakkus ka naiste masinaklass, kus sel korral astus võistlustulle 12 tüdrukut neljast erinevast riigist. Põrisesid nii kahe- kui ka neljataktilised, lisaks pakkus vihisedes konkurentsi ka KTM-i elektrimootorratas. Võit läks ka sel korral kindlalt Lätti, naiste MM võistluskogemusega Samanta Jostale (Yamaha), teise koha võitis mõlemas sõidus teine olnud venelanna Lubov Leontyeva (Kawasaki), kolmas aga häid starte teinud Kristiina Raba (Kawasaki, Viljandi VMK).

MX B masinaklassi kiirem oli Günther Põllumäe (KTM, Tihemetsa MK), teine Janne Metsämäki (Suzuki, FIN), kolmas Erno Tamminen (Kawasaki, FIN).
MX C-i võit läks sel korral Lätti Inatrs Janbergsile (Kawasaki), teine Mirko Raup (Kawasaki, Sõmerpalu MK), kolmas Ranno Kaju (Yamaha, Viljandi VMK).
MX D-i masinaklassi võit läks samuti naaberriiki, Lätti Maris Feldmanisele, teine Märt Kaarov (Kawasaki, Kagu MK), kolmas Jaanus Pitk (Yamaha, Viljandi VMK).

Viimane ja otsustav Adrenalin Arena Baltic Masteri etapp sõidetakse 14. märtsil.

Pilte üritusest leiad siit.
Täpsem ülevaade tulemustest.