Kaur Tiisler Euroopa meistrivõistluste avaetapil 15-s

Käesoleva aasta mootorkelgukrossi Euroopa meistrivõistlused said avapaugu Granåseni rajal Norras, kus ainsa eestlasena oli stardis sel hooajal Skandinaavias häid sõite teinud Kaur Tiisler.

Esimeses sõidus võidutses norralane Magnus Sagen Reiten (Lynx), kes edestas eelmise aasta Euroopa kolmandat, kaasmaalast Kristoffer Holmi (Polaris) ja rootslast Peter Ericsoni (Lynx). Tiisler (Arctic Cat) sõitis end libedal rajal lõpuks 14-ndaks. Teises sõidus võttis aga võidu kolmekordne maailmameister Ericson, kellele järgnesid Reiten ja avasõidu viies mees, norralane Ole-Herman Hagen Sjogren (Lynx), Tiisleril läks see sõit tunduvalt paremini ja ta ületas lõpujoone kaheksandana. Viimases sõidus osutus jälle parimaks Ericson, teiseks sõitis end eelmistes sõitudes neljanda ja seitsmenda koha saanud 2013 aasta Euroopa meister soomlane Viktor Hertén (Lynx). Tiisler sõitis end kümnendaks, kuid ei saanud tulemust kirja, sest tema transponder ei töötanud korrektselt.

Kolme sõidu kokkuvõttes moodustasid esikolmiku Ericson (70 punkti), Hagen Sjogren (56 p) ja Hertén (54 p), Tiisler oli kahest sõidust saadud 20 punktiga 15-s, kui ta oleks saanud viimasest sõidust 11 punkti, siis kuulunuks talle kümnes koht.

“No ei olnud minu päev. Rada oli väga jäine, kohati lausa liuväli. Ei saanud head sõidutunnet ja tagatipuks see jama transponderiga viimases sõidus. Kohapeal käisin ka rääkimas ja organisaatorid panid minu silma all tulemused õigeks, aga hetkel on ikka FIM-i protokollis vale seis. Kirjutasin FIM’i ja loodan, et saab asja ikka korda. Aga nüüd peab rohkem pingutama, sest uus etapp kohe tulemas,” rääkis Tiisler, kelle järgmine EM-etapp toimub juba veebruari viimasel päeval Norras Fagernes.