Aigar Leok Itaalia meistrivõistluste etapil 13-s

Eile ja täna sõideti Spoletos Itaalia meistrivõistluste kolmas etapp, kus oli stardis ka avaetapil kolmanda koha saanud Aigar Leok, kes pidi eelmise etapi viga saanud õla pärast pooleli jätma. Nüüd on Sõmerpalu noormees treeningul saadud vigastusest rohkem taastunud ja ootab hooaja esimest MM-etappi.

Eile võitis absoluutarvestuses 12-st katsest seitsmel kiireim olnud prantslane Antoine Meo (KTM), kes edestas lõpuks kolm katset võitnud itaallast Alex Salvinit (Honda) ainult 11,7 sekundiga. Kolmandaks sõitis end ühe katsevõidu saanud Salvini kaasmaalane Manuel Monni (TM). Aigar Leoki (TM) ajad olid kahelt esimeselt katselt alles 20-nda koha paigus, kuid seejärel tulid kohad nii esikümnes, kui selle piirimail ning lõppresultaadiks märgiti eestlasele 13-s koht, kaotust võitjale 2 minutit ja 39 sekundit. Välismaalaste arvestuses kuulus Leokile aga kuues koht.

Täna võitlesid sõitjad nii vihma, kui mudase rajaga ning päeva kiireimaks osutus peale üheksat katset jälle Meo, kes võitis lausa kaheksa katset. Teise koha sai jälle Salvini, kellel kogunes nüüd kaotust juba minuti jagu. Kolmandaks sõitis end eile neljanda koha saanud soomlane Eero Remes (TM), tema kaotas itaallasele 7 sekundiga. Leok liikles seitsmenda koha suunas, kuid kukkus kahel viimasel katsel ning kaotas nende intsidentidega kokku poolteist minutit. Päeva lõpetas noormees jälle 13-ndal kohal, Meost jäi eestlane 3 minutit ja 22 sekundit. Välismaalaste arvestuses oli Leok viies.

Meistrivõistlustel juhib maksimaalse 100 punktiga Meo, teine on Salvini (77 p) ja kolmas Remes (58 p), Leokil on koos 36, mis annab talle absoluutarvestuses kaheksanda koha, Välismaalaste seas on Leok 51 punktiga kuues.

“Täna oli üpris hea päev, hoolimata sellest, et vihma sadas päev otsa. Sõit tuli päris hästi välja, kuid keerasin oma päeva viimase kahe katsega kihva, kus kaotasin palju aega. Aga üldiselt võib nädalavahetusega rahule jääda. Nüüd tulen kiiresti koju ja 1. aprillil on õla röntgenuuring, peale mida vaatame edasi, milline täpsem edasine plaan on. Aga kindlasti proovin end esimeseks MM-etapiks nii valmis saada kui võimalik,” rääkis Leok.

Itaalia meistrivõistlustel tuleb sisse nüüd suurem paus, kui järgmine etapp toimub alles juunis. Enne seda on Leokil plaanis osaleda aga maailmameistrivõistlustel, mille avaetapp sõidetakse 18.-19. aprillil Tšiilis Talca linna ümbruses.