Suvine krossihooaeg algab Valgamaal

Vilaski kestvuskross start 2014

Vilaski krossirajal sõidetakse laupäeval 4. aprillil käesoleva aasta esimene etapp kestvuskrossis, kus võisteldakse nii Eesti meistri- kui karikavõistluste punktidele. Uuendusena saab kahe esimese etapi sooloklasside üldvõitja Eesti Kestvuskrossi liivaetappide kiireima mehe tiitli „Sandman 2015“.

Lisaks liivaetappide kiireima mehe välja selgitamisele autasustatakse ka üldarvestuse kolme paremat eraldi. Kahel esimesel etapil osalenud kõikide võistlejate vahel loositakse välja Türgi reis kahele ning selle loosimine toimub teise etapi autasustamisel.

Valga motoklubi poolt organiseeritaval võistlusel Vilaskis jagatakse Eesti meistrivõistluste punkte 85cc, E-1, E-2, E-3, Veteranid 40+, Enduro ja Quadracer masinaklassidele. Karikaarvestuses saavad punkte klassid Seeniorid 50+, ATV kuni 750cc, ATV üle 750cc, Quad-50, Quad-100 ja Quad-200. Harrastajate karikavõistluste arvestuses osalevad Harrastajad B (motokrossi MX Open B klassi sõitjad), Harrastajad C (MX C ja MX D), Naised ja Quad Harrastajad klassid.

Võistlustrassi pikkus on soolo, ATV-de ja Quadide masinaklassidele orienteeruvalt 5,5 kilomeetrit, laste quadide klasside rada on aga tunduvalt lühem.

Esimene võistlusstart antakse kell 10:15, kui rajale lähevad kõige pisemad Quad-50 klassi sõitjad, kelle sõidu kestuseks on 15 minutit ning seejärel võistlevad kell 10:50 Quad-100 ja Quad-200 sõitjad 40 minutit. Soolode start on kell 12:00 ja nende sõit kestab 2 tundi, kuid osad klassid lõpetavad varem, nii sõidavad 85cc, Harrastajad C, Naised ja Seeniorid 50+ masinaklassid ühe tunni ning Veteranid 40+ 90 minutit. Päeva lõpeb ATV-de ja suurte quadide sõit, kelle start toimub kell 14.30 ja sõidu kestuseks on 90 minutit.

Võistluse jälgimine on pealtvaatajatele tasuta.

Registreerunute nimekirja ja lisainfo võistluse kohta leiab Eesti Mootorrattaspordi Föderatsiooni kodulehelt www.msport.ee/events/kestvuskrossi-i-etapp-vilaskis/.

Vilaski raja asukoha ja profiili kohta leiab täpsemad juhised veebilehelt
www.granade.ee/rajad/rada.php?leht=Vilaski

Kestvuskrossi teine etapp, kus selgub ka „Sandman 2015“, sõidetakse aga 19. aprillil Pärnus Potsepa karjääris.