Hannes Soomer Hispaanias viies, Anastassia Kovalenko naiste arvestuses teine

Hispaanias Aragoni ringrajal algasid motoringrajasõidu käesoleva aasta European Junior Cup (EJC) karikavõistlused, mille raames sõidetakse ka esmakordselt naiste sari Woman’s Cup.

Eestist oli Hispaanias võistlustules samas sarjas möödunud aastal kaheksanda koha saanud Hannes Soomer ja esimese naisena Põhja-Euroopast Woman’s Cup sarjas osalev eelmise aasta Eesti parim naismotosportlane Anastassia Kovalenko.

Kahe kvalifikatsioonisõidu kokkuvõttes sai Soomer neljanda ja Kovalenko naiste seas kolmanda koha. Võistlussõidus toimus esimeste seas väga äge võitlus, millest väljus võitjana hispaanlane Javier Oreallana, kes edestas itaallaseid Paolo Grassiat 0,028 ja Emanuele Pusceddu’d 0,127 sekundiga. Esikuuikus võidelnud Soomer ületas lõpujoone viiendana jäädes võitjast ainult 0,686 sekundit. Kuigi eestlane oli kahes kiireimas rajalõigus võistluse käigus kiireim, nappis aeglasemates sektorites pidamist, sest tagarehvid said kvalifikatsioonis seadistust otsides kannatada.

“Alates esimesest trennist tegime tööd seadistusega, kuna tegu on uue mootorrattaga ja tagavedrustusega. Laupäeva õhtuks olime enam-vähem küll mugava seadistuse leidnud, aga kuna kogu teise kvalifikatsiooni me testisime, siis olime üsna palju oma tagarehvi, mida ka võidusõidus peame kasutama, ära kasutanud. Sõidus oli mul küll piisavalt kiirust et esigrupis püsida, aga ründamiseks vajalikku hoogu ei olnud. Kaotasime just kurvist väljaminekutel, milles oli natuke süüdi meie seade ja ka rehv. Viienda kohaga oleme olukorda arvestades rahul, aga järgmiseks nädalaks Assenisse on palju tööd teha,“ ütles 17-aastane võidusõitja peale hooaja avavõistlust.

Vapralt võistles ka Kovalenko, kes oli üldarvestuses 30 osaleja seas 21-ne, naiste arvestuses kuulus talle aga teine koht. Kiirem õrnema soo esindaja oli Avalon Biddle Uus-Meremaalt, kolmandaks tuli aga šveitslanna Laura Rodriguez.

“Esimene sõit oli väga raske, kuna Honda ratas, mis sarja poolt ette anti, oli minu jaoks uus ning täiesti teistsugune võrreldes Yamahaga, millega ma tavaliselt olen harjunud võistlema. Kogu nädalavahetuse jooksul nägime tsikli seadistusega vaeva, kuna standardseadistus, mis oli ette antud, ei sobinud minu sõidustiili ja kerge kaaluga. Minu mehhanikud tegid õnneks head tööd ning sõiduks saime ratta enamvähem seadesse ja selle tunnetus läks palju paremaks. European Junior Cup sarja konkurendid on väga kiired ning kogenud, paljudel läheb juba mitmes aasta antud sarjas ning nende sõitjate pealt saab palju õppida. Olen enda tulemusega rahul eelkõige seetõttu, et jõudsin tervena finišisse, arvestades asjaolu, et stardi esimeses kurvis sõitis kaks sõitjat kokku ja kukkudes jäid nende rattad täpselt mulle ette,“ jagas Kovalenko esimesi muljeid uue sarja avaetapilt.

Sarja teine etapp sõidetakse juba järgmisel nädalavahetusel Hollandis Asseni ringrajal.