Sahkar Racing sõitjad jahtisid Hollandist MM- ja EM-punkte

Valkenswaardis toimus motokrossi maailmameistrivõistluste viies ja Euroopa meistrivõistluste teine etapp, kus MM-arvestuses oli Sahkar Racing sõitjatest masinaklassis MX2 võistlemas Karel Kutsar ning Hardi Roosiorg ja seda EMX125 klassis. Võistkonna kolmas sõitja belglane Jago Geerts oli Hollandis kaasas, kuid vigastuse tõttu võistlusvormi selga ei tõmmanud.

Kuna Hollandi etapp oli hooaja teie MM-etapp, mis Euroopa pinnal toimub, siis oli see ka Karel Kutsari jaoks aasta teiseks MM-stardiks. Ajasõidus sai Kutsar KTM-il kirja 26-nda ringiaja ja kvalifikatsioonisõidus lõpetas ta 18-ndana. Esimeses finaalsõidus saabus Kutsar avaringilt kolmanda kümne keskel ja tõusis mõned kohad ning heitles koha eest 20 seas ja ületas lõpujoone 21-ndana. Kuna punkte saavad esimesed 20, siis jäi tal veidi puudu, et oma punktiarve avada. Teine sõit algas Kutsari jaoks sarnaselt esimesele, kuid siis ta langes paar kohta, aga sõidu edenedes sõitis end jälle 21-ndaks, MM-punktist lahutas teda lõpujoonel 9 sekundit.
Etapi võitis kindlalt suursoosik hollandlane Jeffrey Herlings (KTM), kes oli kindlalt parim mõlemas sõidus. Teise koha sai valitsev maailmameister prantslane Jordi Tixier (Kawasaki) ja kolmanda venelane Alexandr Tonkov (Husqvarna). MM-sarja juhib 222 punktiga Herlings, teine on Valkenswaardis seitsmenda koha saanud prantslane Dylan Ferrandis (Kawasaki, 185 p) ja kolmas Hollandis 14-s olnud lätlane Pauls Jonass (KTM, 148 p).

Karel Kutsar jäi üldjoontes oma esitusega rahule, kuid kripeldama see asjaolu, et MM-punkt jäi ühe koha kaugusele ja seda mõlemas sõidus: “Kvalifikatsioon oli hea, kui sõitisin end 18-ndaks, mis tähendas, et sain stardipuud valida 18-ndana, mis ei olnud väga halb. Mõlemas sõidus sõitsin end küll tagant 21-ndaks, kuid jäin ikka napilt punktidest ilma. Aga ei ole hullu, tuleb treenida ja treenida, sest teistmoodi need punktid ei tule. Lõpetuseks tahan kindlasti tänada väga palju Lauri Roosiorgu, kes on mulle kõik need võimalused sellel hooajal andnud ja suur tänu ka kõikidele teistele Eesti toetajatele.”

EMX125 klassis osalenud Hardi Roosioru võistluse algus ei alanud talle üldsegi kergelt, kui ta enda grupi kvalifikatsioonis oli alles 18-s, mis omakorda tähendas, et finaali pääsemiseks tuli osaleda Last Chance sõidus. See võidukihutamine õnnestus aga noormehel väga hästi ja ta suutis selle võita. Esimeses finaalis tuli Roosiorg avaringilt kolmanda kümne alguses, kuid sõidu edenedes näitas ta väga head sõitu ja tõusis veel viimasel ringil üheksandaks. Teine sõit oli Roosiorul täis erinevaid viperusi ja ta lõpetas sõidu 30-ndana.
Etapivõidu võttis soomlane Miro Sihvonen (KTM) hispaanlase Jorge Prado Garcia (KTM) ja belglase Cyril Genot (Husqvarna) ees, Roosiorg oli avasõidust teenitud 12 punktiga 15. Euroopa meistrivõistluste liider on siiski veel Garcia, kellel on koos 83 punkti, Sihvonen kaotab talle ühe ja Hollandis neljanda koha saanud prantslane Maxime Renaux (Yamaha) kaheksa punktiga, Roosiorg on Valkenswaardi punktisaagiga 22.

“Laupäeva hommikul toimunud kvalifikatsioon läks natuke aia taha, kuid suutsin ennast kokku võtta ja Last chance võita. Tänu sellisele kvalifikatsioonile sain suhteliselt halva stardikoha ning sellepärast tulid ka mõlemas sõidus tagasihoidlikud stardid. Esimeses sõidus oli tunne super ning tulin tagant iga ringiga järjest ettepoole sõites ennast lõpuks 30-ndalt kohalt 9-ndaks. Teine sõit oli mul aga liiga palju ebaõnne, kuna esimene ring kukkusin, neljandal ringil tuli küünlalt piip ära ja kuskil kuuendal ringil tuli parema silma lääts silmast välja. Esimese sõiduga võib rahule jääda, aga teisest oleks kindlasti paremat lootnud,” võttis seiklusterohke nädalavahetuse kokku oma punktiarve avanud Hardi Roosiorg.

Lauri Roosiorg jäi suurtes joontes meeskonna Hollandi etteastega rahule: “Meeskond töötas väga hästi ja suur tänu nendele selle eest. Sõitjatest tegi kindlasti hea võistluse Karel, kelle sõitudest lootsime MM-punktiarve avamist, aga seekord jäi veel natuke puudu. Aga ta sai sellest võistlusest kindlasti innustust ja julgust juurde ning ootab juba järgmist MM-etappi, et seal siis oma punkt kätte saada. Hardil oli esimest sõitu vaadates kindlasti hoog olemas, kuid kahjuks nurjasid erinevad põhjused tema teise sõidu. Samas tuleb tal aga kvalifikatsioonidega järgmistel võistlustel tõsist tööd teha, siis on ka finaalides kergem. Jagost on väga kahju, sest ta on liivaradadel väga kiire, kuid pidi nüüd võistlust raja äärest vaatama, kuna nädala alguses osales ta Belgia motoföderatsiooni pealekäimisel ühel kohalikul elektritsiklite võidukihutamisel ja murdis seal sõrmeluu. Pakkisime asjad Belgia peakorteris kokku ja valmistasime kõik Hispaania sõiduks ette, et pärast kiirustama ei peaks. Tiimi liikmed tulevad nüüd natuke Eestisse puhkama, aga Hardi ja Karel osalevad trenni mõttes juba 1. mail Põlvas toimuval TOP 200 Eesti karikavõistluste avaetapil.”

Maailma- ja Euroopa meistrivõistlused jätkuvad 10. mail Hispaanias Talavera de la Reina krossirajal.