jarvloo

Eesti korvisõitjad noppisid Prantsusmaal MM-punkte, Järvloo quadil kümnes

Prantsusmaal Castelnau De Levis rajal sõideti külgkorvidega tsiklite motokrossi maailmameistrivõistluste teine etapp ning samas algasid ka quadide Euroopa meistrivõistlused. Kui avaetappi kimbutas niiske ja külm ilm, siis nüüd tuli võistlejatel võidelda pigem tolmuga ning seda juba korraliku 22 kraadise ilmaga.

Castelnau De Levis rada oli tehniline ja kiire ning tolmuhirmust kohati libedaks kastetud, mille tulemusena kannatasid eelkõige just quadisõitjad, sest just enne nende sõitu käisid kohalikud hoolikalt raja üle, kuid sellest lähemalt juba uudise teises pooles.

Eestlastest korvisõitjatest olid sarnaselt avaetapile stardis Eesti ja Läti meister Kert Varik koos korvimehe lätlase Haralds Kurpnieksiga (WSP-Zabel), Margo Sonn – Tanel Kõiv (WSP-KTM), Gert Gordejev – Maarek Miil (WSP-Zabel) ning Tanel Reesna, kes võistleb koos lätlase Ilvars Skultansiga (WSP-Zabel).

Võrreldes eelmise etapiga, kus meie mehed punkte ei saanud, läks Prantsusmaal asi paremuse suunas. Enda kvalifikatsioonigrupi sõidust said otse finaalidesse Sonn ja Kõiv, kes lõpetasid 12-ndana. Last-chance ajasõidust pääsesid finaali võistlema ka Varik – Kurpnieks ja Gordejev – Miil, Reesna – Skultans jäid teisena varusse, juhuks, kui mõni 30-st finaalipääsenust mingil põhjusel starti ei saaks.

Avasõidus sõitsid eestlastest ainsana punktidele Varik koos Kurnpnieksiga, kes olid 18-ndand, Gordejev – Miil ületasid lõpujoone 22. ja Sonn – Kõiv 25. kohal. Sõidu esikolmiku moodustasid prantslased Valentin Giraud – Nicolas Musset (WHT/KTM), hollandlane Etienne Bax ja lätlane Kaspars Stupelis (WSP/Zabel) ning valitsev maailmameister belglane Ben Adriaenssen koos hollandlase Ben van den Bogaartiga (WSP/Husqvarna). Varik – Kurpnieks parandasid teises sõidus oma kohta ja lõpetasid 14-ndana, punktidele sõitsid meie omadest veel Gordejev ja Miil, kes said 18-nda koha. Kuna avasõidus osad meeskonnad katkestasid ja teise sõitu ei läinud, pääsesid finaali ka Reesna – Skultans, kes olid 27-ndad, Sonn – Kõiv katkestasid. Sõidu võitsid aga Adriaenssen – van den Bogaartiga, kellele järgnesid Giraud – Musset ja Bax – Stupelis.
Etapivõidu saavutasid Giraud – Musset, kes kogusid 47 punkti, kusjuures Giraud oli peale sõitu nii kurnatud, et viidi rajalt kiirabiga otse haiglasse toibuma. Teise koha said Adriaenssen – van den Bogaart (45 p) ja kolmanda Bax – Stupelis (42 p), Varik – Kurpnieks olid 10 punktiga 16-ndad ja Gordejev – Miil (3 p) 22.

MM-liidritena jätkavad Adriaenssen – Van den Bogaart, kellel on koos 92 punkti, nendele järgnevad Giraud – Musset (90 p) ja Bax – Stupelis (82 p), Varik – Kurpnieks (10 p) on 19-ndad ja Gordejev – Miil (3 p) 28.

Gordejev – Miil ja Sonn – Miil naasevad nüüd kodumaale töökohustusi täitma, kuid Reesna ja Variku meeskonnad sõidavad edasi Hispaaniasse, kus toimub järgmine MM-etapp.

Quadidel oli Priit Järvloo (Kawasaki) kiirel ja kõval rajal kvalifikatsioonis 11. Enne esimest sõitu kasteti aga rada nii korralikult üle, et see läks väga mudaseks ning Järvloo istus pikalt savises mudas kinni, kuna hüppas ees peatunud konkurendile otsa, sest rajakohtunik näitas lippu valesti. Lõpujoone ületas üleni mudane Järvloo 13-ndana. Teises sõidus heitles Järvloo soomlase Jani Tanhuanpää ja hollandlase Marc De Vriesiga (mõlemad Yamaha), kellega koos võistles ta ühes meeskonnas selle aasta Le Touque liivakrossil. Eestlane sai kummastki mööda ja suutis nad 37 minutit kestnud sõidus selja taga hoida ning oli 9.

Avaetapi võitis mõlemas sõidus esimesena lõpetanud lätlane Edgars Mengelis (Yamaha, 50 p), teise koha sai sõidud teise ja kolmandana lõpetanud itaallane Andrea Cesari jun (KTM, 42). Poodiumi madalaimale astmele tõusis prantslane Yoann Gillouin (Yamaha, 40 p), kes oli sõitudes vastavalt neljas ja teine. Järvloo kogus kahe sõiduga 20 punkti ja oli kümnes.

Järvloo järgmine võistlus on mai alguses toimuv teine EM-etapp.

,