Rannar Uusna Euroopa meistrivõistluste etapil kolmas

Horvaatias Buzetis sõideti lõppenud nädalavahetusel enduro Euroopa meistrivõistluste teine etapp, kus startisid ka hooaja esimesel etapil osalenud Rannar Uusna ja Priit Biene. Horvaatias tuli eestlastel võistelda üpris kivise rajaga ning sõitjate elu tegi raskemaks ka pea 30 soojakraadi ja kohati lagipähe paistev päike.

Laupäeval oli Rannar Uusna (KTM) üldarvestuses kuues jäädes võitjast itaallasest Maurizio Micheluzist (Husqvarna) minut ja viis sekundit, E2 klassis kuulus eestlasele aga inglase Tom Sagari (KTM) ja itaallase Diego Nicoletti (Beta) järel kolmas koht, võitjale kogunes päeva lõpuks kaotust 38 sekundit ning teisest kohast jäi puudu ainult 2,8 sekundit. Biene (Husqvarna) oli üldarvestuses 97-s ja Juuniorite klassis 17.
Uusna hea esitus jätkus ka eile, kui ta lõpetas päeva absoluutarvestuses Sagari ja Micheluzi järel kolmandana, eestlane jäi britist 40 sekundit ja itaallasest 35 sekundit. E2 arvestuses kuulus Uusnale aga teine koht. Biene oli seekord üldtabelis 96-s ja enda klassis 21.

“Hommikul tuli kohe katsevõit ning ülejäänud päeva hoidsin teist kohta. Viimasele katsele minnes oli mu edu Nicoletti ees 5 sekundit, kuid õlg hakkas enne seda jjälle valutama ning viimase katsega langesin kolmandaks. Teise päeva alguses oli ajad jälle väga head, kuid teise ringi krossikatsel kaotasin palju aega. Võtsin igas hoolduses terve päeva jooksul valuvaigisteid, kuna teadsin, et lõpp läheb jälle napiks. Õnneks õlg nüüd ei valutanud ja E2 klassist tuli teine koht ning tänu eilsetele kiiretele aegadele lõpetasin kahe päeva kokkuvõttes ka üldarvestuses kolmandal kohal,” võttis oma eduka nädalavahetuse kokku Uusna, kes osaleb eeloleval nädalavahetusel koos Aigar Leokiga Kreekas toimuval MM-etapil.

“Kolmapäeval alustasime Rannari ja isaga katsete läbi kõndimist ning saime kohe aru, et ei tule kerge võistlus, sest seal oli kivi kivi otsa ja mäed, mis ei ole absoluutselt minu tugevus. Krossikatsel suutsin sõita end 11.-13. kohale, kuid pikk ning mägine endurokatse oli see, mis tõi välja minu kogenematuse kivide otsas ning kaotasin palju aega ja kahjuks pidin leppima esimene päev 17-nda kohaga. Teine päev algas paremini, kui esimesel krossikatsel olin 11-s, kuid endurokatsel kaotasin esimestele terve minuti ning see tõmbas masti maha ja närvi ülesse, mis kestis terve päeva ja olin lõpuks 22. Suhteliselt võimatu on kiiresti sõita pinnasel, kus pole varem sõitnud, ehk siis see oli ikka täiesti uus kogemus minu jaoks ning on üsna keeruline Männiku liiva seest sellisele pinnasele kihutama minna. Aga eks uutest kogemustest tulevadki õppetunnid. Ja eks kuumus mängis ka oma rolli, sest kui Rannar on enne see aasta juba sellise kuumusega võistlenud, siis mina mitte ja see üle 30 kraadine kuumus oli ikka päris karm,” rääkis 11-ndat klassi lõpetav Biene, kelle järgmiseks võistluseks on kahe nädala pärast sõidetav Soome meistrivõistluste etapp.