Priit Biene teenis Soome enduro meistrivõistluste teisel etapil kaks 9. kohta

Soome enduro meistrivõistluste sari jätkus Helsingi lähedal Vantaas, kus eestlastest osales E1 klassis Priit Biene.

Soome on enduro maailmas tuntud väga tugevate sõitjate poolest ning maailmaklassiga võistlejaid oli stardis ka seekord. E-1 klassis valitses mõlemal päeval sõite MM-sarjas hetkel kokkuvõttes teisel positsioonil olev Eero Remes.

Päeva jooksul läbisid sõitjad kolm ringi, millel ka kolm kiiruskatset krossi ja enduro sõidule iseloomulike rajalõikudega. Võrreldes Eesti meistrivõistluste sarjaga oli erinev see, et nii öelda tutvumisringi ei sõidetud, vaid aeg läks kirja kohe esimesest kiiruskatsest alates. Külmalt sõites kukkus Biene esimesel krossikatsel ning kaotas seetõttu väärtuslikke sekundeid. „Krossikatsel ebaõnnestus ühe palgi ületamine ja lendasin tsikliga üle pea,“ kommenteeris Biene. Suuremaid eksimusi järele jäänud võistluspäeva jooksul endale ei lubatud, kiiruskatsetel noppis Biene järjest kohti positsioonidel 7-10, ka krossikatsel kärpis ta päeva lõpuks oma aega enam kui neljakümne sekundi võrra. Kokkuvõttes tuli esimese võistluspäeva tulemuseks 9. koht.

Teine võistluspäev kulges valdavalt vihmasajus, mis tegi Soomele iseloomuliku graniitkivide rohke võistlustrassi eriti libedaks. „Muretsesin kõige rohkem libedate munakivide pärast, kuid tegelikult osutus hoopis keerukamaks libedal põllul sõitmine, kus kividel oli peal ka õhuke porikiht. Sellisele pinnasele oli ehitatud suurem osa võistlusrajast,“ sõnas Biene ning lisas:“Rajal oli tunne, nagu sõidaks suverehviga kiilasjääl. Tsikliga läksin kohalt ära kolmanda käiguga. Kukkumisi tuli päeva jooksul väga palju.“ Raske võistluspäeva lõpetas Biene ka seekord 9. kohaga.

Enduro Soome meistrivõistluste sari jätkub 8-9 augustil Jämsäl, kus sõidetakse samaaegselt ka Euroopa meistrivõistluste etapp.