Hannes Soomer Itaalias viies, Anastassia Kovalenko naiste seas kolmas

Misanos sõideti käesoleva aasta motoringraja Euroopa Juunioride karikasarja kuues etapp. Eestlastest olid 4,2 kilomeetrisel kuulsal ringrajal võistlemas Hannes Soomer ja Anastassia Kovalenko, kes lendas Itaaliasse otse ülikooli lõpuaktuselt.

Esimeses kvalifikatsioonis näitas Soomer 9. ja Kovalenko naiste seas 4. aega, teises kvalifikatsioonis oli Soomeri aeg 10. ja Kovalenkol taas 4. Kahe ajasõidu tulemusena kuulus Soomerile 10. ja Kovalenkole 27. (naiste hulgas 4.) stardiruut.

Ülipõneva sõidu võitis oma 20-ndat sünnipäeva tähistanud itaallane Guiseppe de Gruttola, kes edestas ülinapi 0,006 sekundiga kaasmaalast Alfonso Coppolat. Väga kurvalt lõppes aga sarja kindla liidri hispaanlase Javier Orellana võistlus, kes juhtis sõitu kuni viimase ringini ja oleks võidu korral juba sarja meistriks tulnud. Noormees võitles enamus sõidust sarjas neljandat kohta hoidva itaallase Emanuele Pusceddu’ga, kuid paar kurvi enne lõppu põrkasid nad kokku ja sõitsid rajalt välja. Õnneks kummagiga midagi hullu ei juhtunud, kuid head punktid jäid neil saamata ja Oreallana peab sarja võitu järgmiselt etapilt jahtima. Hispaanlase suurim konkurent prantslane Guillaume Raymond ületas lõpujoone jäädes võitjast 5,85 sekundit, Soomer tegi head sõitu ning heitles itaallase Paolo Grassiaga, kuid pidi talle 0,3 sekundiga alla vanduma ja viienda kohaga leppima. Naiste arvestuses võitis Avalon Biddle Uus-Meremaalt, teiseks tuli šveitslanna Laura Rodriguez ja kolmandaks Kovalenko.

Hoolimata punktideta jäämisest juhib Orellana 34 punktiga Raymondi (82 punkti) ees, kellest 5 punkti kaugusel on Grassia, Soomer tõusis punktitabelis kaks kohta ja on 59 punktiga neljas. Naiste arvestuses on kindel liider Biddle, kellel on koos 116 punkti, teisel kohal jätkab ungarlanna Viktoria Kis (86 p), kes Itaalias kukkus ja katkestas kolmandal ringil. Kovalenko jääb ungarlannast maha ainult 6 punktiga, kuid edestab Rodriguez’t 15 punktiga.

“Kuna kvalifikatsioonis kaotasin ma kõige rohkem aega pikkade sirgetega sektorites, lootsin, et sõidus saab grupi abiga need sektorid paremaks. Stardist minnes kaotasin aga paar kohta ja edasi läks keeruliseks, kuna liidergrupp sai eest minema ja teise gruppi jäädes võtsin sellest olukorrast, mis suutsin. Misano rada oli mulle juba eelmine aasta keeruline ja ka tänavu ei olnud mul kiirust, et võidu eest võidelda. Viiendana lõpetamises oli suur osa õnnel, kuna viimasel ringil minu eest kukkusid mõned sõitjad ära, aga punktid on punktid ja üldarvestuses neljandana suvepuhkusele minek on hea. Nüüd tuleb kolm kuud tööperioodi, et septembri lõpus Jerezis taas võidu eest võidelda,” võttis oma Misano võistluse kokku Soomer.

“Olen tulemusega rahul. Seekord polnud mul vōimalust päev enne rada läbi jalutada, kuna neljapäeval olin ülikoolis magistriõppe lõpuaktusel ja Misanosse jõudsin alles hilja öösel. Seepärast jäi ka unetunde väheseks ja reedene treening oli raske. Laupäevases kvalifikatsioonis parandasin oma ringiaega ja olin naiste arvestuses neljas, pühapäevases võistluses sõitsin sõidu stabiilselt lõpuni ja tulin kolmandale positsioonile. Hetkel on mul hooaja arvestuses teise kohaga vahet ainult 6 punkti ning sügisel on toimumas veel kaks võistlust, kus püüan oma positsiooni parandada ja naiste Euroopa karikasarjas teisele kohale tulla. Järgmise võistluseni on lausa kolm kuud aega ning selle ajani keskendun trenni tegemisele auto24ringil ja Eesti meistrivõistlustele,” rääkis Kovalenko.

Euroopa Juunioride karikasarja eelviimane etapp toimub 20. septembril Hispaanias Jerezi ringrajal.