Varik ja Kurpnieks jätkavad MM-il 17. kohal

Genki krossirajal jätkusid külgkorvidega motokrossitsiklite maailmameistrivõistlused ning Belgia etapp oli järjekorras juba üheksas. Ainsa eestlasena oli Genkis stardis valitsev Eesti meister Kert Varik, kellel tänavu korvimeheks lätlane Haralds Kurpnieks.

Erinevalt eelmisest etapist said Varik – Kurpnieks (WSP/Zabel) enda kvalifikatsioonisõidust otse finaali ja ei pidanud selleks lohutussõidus startima. Hoolimata sellest, et Eesti – Läti tiim tuli avaringilt alles eelviimasena, suutsid nad sõidu edenedes oma kohta parandada ja ületasid lõpujoone 11-ndana ja koht finaalides oligi olemas.

Täna sõidetud esimese finaalsõidu võitis üle pika aja 10-kordne maailmameister hollandlane Daniel Willemsen – Robbie Bax (WSP/Zabel), kellele järgnesid belglane Jan Hendrickx ja hollandlane Ben van den Bogaart (WSP/Husqvarna) ning belglased Jason Van Daele – Olivier Valcke (WHT/Husqvarna). Varik – Kurpnieks olid avaringi järel 23-ndad ja peagi tõusti juba 20-ndale kohale tõusnud, kuid neljanadal ringil jäi nende sõit kahjuks katki.
Avasõidus neljanda koha saanud hollandlane Etienne Bax koos lätlase Kaspars Stupelisega (WSP/Zabel) võitsid aga teise sõidu, teiseks kihutasid end Willemsen – Bax ja kolmandaks prantslased Valentin Giraud – Nicolas Musset (WHT/KTM), kes olid esimeses sõidus 8. Varik – Kurpnieks said aga võistlussõidu kenasti lõpuni ja ületasid lõpujoone 18-ndana.
Kahe sõidu kokkuvõttes said etapivõidu Willemsen – Bax (47 punkti), teiseks tulid Bax – Stupelis (43 p) ja kolmandaks hollandlased Koen Hermans – Kenny van Gaalen (WSP/Zabel, 34 p), kes lõpetasid sõidud 5. ja 4. kohal. Varik – Kurpnieksile kuulus teisest sõidust saadud 3 punktiga 23. koht.
Maailmameistrivõistluseid juhivad Bax – Stupelis (354 p), nendele järgnevad Giraud – Musset (323 p) ja Hendrickx – van den Bogaart (298 p), kes Genki teise sõidu katkestasid ja olid etapi kokkuvõttes 9. Varik – Kurpnieks langesid tabelis ühe koha võrra ja on nüüd 67 punktiga 17.

Külgkorvide järgmine MM-etapp sõidetakse 4.-5. juulil Prantsusmaal Iffendic’i krossirajal.