Supermoto meistrivõistlused jätkusid Tabasalus

Tabasalu kardirajal sõideti järjekorras selle aasta neljas Sivitrans Eesti meistrivõistluste etapp supermotos. Lisaks võisteldi seal ka Balti meistrivõistluste arvestuses, kuid selles sarjas oli see alles kolmandaks etapiks.

Kõige kiiremas S1 klassis jagelesid esikohale valitsev Eesti meister soomlane Sami Salstola (TM) ja Patrick Pals (TM, Türi AMK), kes mahtusid juba ajasõidus ühe sekundi sisse ning edestasid paremuselt järgmise aja sõitnud Sami Uutela (Yamaha) ringiaega pea 2 sekundiga.
Avasõidus haaras Salstola liidrikoha enda kätte ja hakkas Patrick Palsiga vaikselt vahet sisse sõitma, kuid sõidu poolel maal tõstis eestlane tempot ja sai soomlase kätte. Kuna rajal oli ainult üks hea sõidujoon, siis oli möödumine väga raske ja eestlane istus soomlase sabas mitu head ringi, kuniks jõudsid järgi ringiga maha jäänud Prants Palsile (Türi AMK), kelle tsikkel hakkas ajasõidus tõrkuma ja osales võistlussõidus Kenor Kotkaselt laenatud Kawasakil. Krossiosal jäi Prants Pals Salstolale ühes kurvis nii hästi ette, et ta vend Patrick sai teisest soonest sõites mõlemast mööda ja tõusis ise liidriks. Salstola proovis küll esikohta tagasi haarata, kuid Patrick Pals suutis kõik rünnakud edukalt tõrjuda ja võitis sõidu. Kindlal kolmandal kohal ületas lõpujoone Uutela.
Teine sõit paraku nii põnev ei olnud, sest Salstola tõusis kohe liidriks ja suurendas kuni sõidu lõpuni Patrick Palsi ees oma edu ning võttis kindla võidu. Stardis ebaõnnestunud Uutela suutis end ka selles sõidus kolmandaks sõita.
Kahe sõidu kokkuvõttes sai etapivõidu Salstola, kes kogus Patrick Palsiga võrdselt 47 punkti, Uutela oli 40 punktiga kolmas. Esikuuikusse mahtusid kahe sõidu tulemusena veel lätlane Krists Zicmanis (TM, 36 p), Prants Pals (32 p) ja Marek Virves (Motodepoo Team Green, Kawasaki, 27 p).
Eesti meistrivõistlustel jätkab liidrina Salstola (191 p), teine on Patrick Pals (163 p) ja kolmas Uutela (154 p).

Open klassis ei leidunud vastast soomlasele Tommi Suomile (Suzuki), kes võitis kindlalt mõlemad sõidud ja kogus 50 maksimumpunkti. Teise koha sai kahe sõidu tulemusena võidukihutamised kolmanda ja teisena lõpetanud lätlane Valerijs Kuzmins (TM, 42 p) ja kolmandaks tuli soomlane Valtteri Ala-Heikkilä (Honda), tema oli sõitudes vastavalt teine ja neljas. Parima eestlasena oli Kristjan Siilak (KTM, Motohai) 34 punktiga viies.
Eesti karikavõistlustel tõusis liidriks Siilak (134 p), kellele järgnevad Ala-Heikkilä (131 p) ja Suomi (118 p).

Quadraceritel jäi mõlemas sõidus löömatuks Läti quadiäss Aleksejs Kuzmins (KTM, 50 p), kes võttis Tabasalust kaks ülivõimsat võitu. Teiseks tuli mõlemas sõidus Tanel Jürna (KTM, Motobox RX, 44 p) ja kolmandaks Janis Klavinš (KTM, 40 p). Kuzmins on kogunud 172 punkti ja jätkab meistrivõistluste kindla liidrina, sest Klavinš jääb temast juba 50 punkti kaugusele, kellest aga ainult ühe punkti kaugusel on Jürna.

Tänavu esmakordselt toimuva Streetmoto klassis, kus võib võistelda nii supermoto-, motokrossi-, enduro- või ringrajatsikliga, heitlesid mõlemas kohas esikohale bikel võistelnud Priit Korts (Yamaha) ja supermoto rattal osalenud Toomas Tomson (Husaberg, Motodepoo Green), kes rohkem tuntud ringrajasõitjana. Hoolimata sellest, et Tomson juhtis vahepeal mõlemat sõitu, suutis Korts siiski mõlemas sõidus esimesena ruudulipu alt läbi kihutada ja esikohale tulla. Kahe sõidu kokkuvõttes saavutas kolmanda koha kummaski sõidus samuti kolmandaks tulnud Margus Nilisk, kellel istumise all Honda bike.

Päeva lõpetas Balti meistrivõistluste sõit, kus osalesid kõik S1 klassi sõitjad ja Open klassi Tabasalu etapi kolm parimat. Selle võidukihutamise võitis Patrick Pals, kes edestas 3 sekundiga Uutelat, kellest omakorda 0,4 sekundit hiljem lõpetas kahetaktilise varutsikliga võistelnud Salstola. Esikuuikusse sõitsid end veel Zicmanis, Prants Pals ja Ala-Heikkilä, aga nemad jäid esimestest juba üle 40 sekundi.

Supermoto Eesti meistrivõistlused jätkuvad 25. juulil Rapla kardirajal.