Traielisõitjad turnisid Vasalemmas

Nädalavahetusel Vasalemma rallikrossiraja ümbruses peetud traieli Eesti meistrivõistluste 2. ja 3. etapil oli osalejaid küll natuke vähem kui mullu, kuid Eesti, Läti ja Soome peale kokku kogunes sõitjaid nii lau- kui ka pühapäevaks ligi 40.

Tallinna traieliharrastajate korraldatud võistluse rajad olid keskmisest huvitavamad, andes osalejaile mitmes paigas üksjagu nuputamist, kust ja kuidas oleks kõige lihtsam või taibukam rada läbida nii, et miinuspunkte koguneks võimalikult vähe. Sõitjate fantaasia ületas kohati aga isegi korraldajate oma ehk üheselt sai selgeks, et oidu on traielis vaja vähemalt samapalju kui sõiduoskust ja tsikli mootorirammu.

Mõlemal päeval pidid sõitjad kolm korda läbima üheksast katsest koosneva raja, kus pinnaseks oli nii paekivirahne, liiva, samblast mäekülge kui ka tolmkuiva mullast metsarada. Kolme ringi jutti läbi põrutada suutsid ligi 30kraadises leitsakus vähesed, kuid võistluspaik oli kuuma ilmaga sõitmiseks parim võimalik – nii mõnigi hüppas sõitude vahel täies sõiduvarustuses (kiiver võeti siiski peast) karjäärivette end jahutama ning küttis siis tilkudes järgmisele ringile.

Kuigi kõvemate klasside rajad olid sedavõrd karmid, et üks mees pudenes koos tsikliga mitme meetri kõrguselt alla ja teine veeres mootorratta seljast lahkunult mööda mäekülge nagu tühi tünn, pannes publiku kahe käega peast haarama, möödusid võistluspäevad õnneks inimohvriteta. Traagilisim kukkumine päädis ühe soomlase labakäe mässimisega sidemesse ning kuumarabandustki suutsid vältida kõik.

Võistluse tulemusi vaata www.msport.ee/tulemused/ „Trial“ alalõigust.

Traieli Eesti ja Balti meistrivõistluste järgmised kaks etappi sõidetakse 8. ja 9. augustil Tapal.