Eestis toimub esmakordselt 100 ringi sõit motokrossis

MMM_2013

19. ja 20. septembril mürisevad mootorid taas Holstre-Nõmme krossirajal, kus toimub juba kümnendat korda Eesti üks omanäolisemaid motovõistluseid – Mehaanikute ja sõprade mitteametlikud maailmameistrivõistlused ehk rahvakeeli lihtsalt MMM. Igal aastal on võistluse organisaatorid loonud mõne uus võistluse ja erand ei ole ka see aasta.

Kui laupäeval 19. septembril toimuvad juba eelmistest aastatest tuttavad võidukihutamised, siis pühapäeval sõidetakse Eesti motospordi ajaloos esimest korda selline võistlus nagu 100 ringi sõit, millele pandi nimeks uhke “Race of Champions.”

Laupäeval võistlevad järmised masinaklassid: Mehed Open e. MMM, 50cc PW, Sidemehed (külgvankrid), Teerullid (Quadid), Naised Open ja Retro. Lisaks toimub eraldi 1-tunnine Hard Enduro võistlus.

Täpsem info, kes millises klassis osaleda saab (detailne informatsioon www.msport.ee/wp-content/uploads/2015/03/MMMjuhend2015.pdf):

– 50cc PW: sõitjad vanuses kuni 9 eluaastat, kellel ei ole litsentsi;

– Mehed OPEN ehk MMM: ainult need sõitjad, kes ei ole viie aasta jooksul osa võtnud mitte ühestki (kaasaarvatud hobikrossiliiga EHKK) motokrossi võistlusest;

– SIDEMEHED (külgvankrid): sõitjate paarid, kus juht ei tohi olla võistelnud külgvankrite võistlustel vähemalt kolm aastat. On soovitatav, et endised gaasikeerajad oleksid seekord kaasreisijad, tegemist on siiski show’ga. Siia klassi on eriti oodatud just praegused soolosõitjad!

– TEERULLID (quadid): masinaklass neile sõitjatele, kes ei ole varem võistelnud QUADiga. Siin masinaklassis võivad võistelda kõik, kes ei ole viimase 3 aasta jooksul osalenud ühelgi quadraceri võistlusel. Sõita võib nii quadi kui ka ATVga;

– Naised OPEN: siia masinaklassi on oodatud kõik naised. Õrnema soo võistlussõidud toimuvad koos Retro klassiga. Naisteklassi sõitjatel ei pea olema litsentsi;

– RETRO: Saavad osa võtta kõik, kellel on vanust üle 45 eluaasta;

– 1H ENDURO: On mõeldud masinaklassile MMM+Naised+Retro. Enduro starti arvestatakse kui võistluste kolmandat starti. Enduuro start antakse kõigile MMM klassi sõitjatele korraga ja võistluste kestvuseks on 1 tund.

Taas on kavas parima kostüümi valimine, mis on igal aastal väga populaarne olnud ja selgub ka parim võistkond, kuhu see aasta kuulub neli sõitjat. Võistkondlikkusse tulemusse läheb arvesse kõigi nelja sõitja tulemuste kokkuvõte (olenemata klassist), võistkondlikult ühtne kostüüm ning võistkonna fännklubi aktiivsus ja silmapaistvus. Siia klassi on eriti oodatud firmade poolt väljapandud võistkonnad!

Raskest päevast lõõgastumine toimub Viljandi ööklubis “Cheers”.

“Race of Champions”

Kui laupäeval saavad sooloklasside aktiivsportlased ainult oma sõpru või mehaanikuid boksis aidata, niisama võidukihutamistele kaasa elada või osaleda neljarattaliste või külgkorvide sõitudes, siis pühapäeval on ka neil võimalus oma adrenaliinikogus kätte saada, kuna 100 ringi sõidus ehk “Race of Championsil” võivad ka nemad startida.

Võistluste eesmärk on 6 tunni jooksul läbida 100 ringi, mille jooksul võib kasutada ainult ühte võistlusmasinat, millega sõidab 1-3 sõitjat. Osaleda võivad kõik, kellel soovi, olgu nad siis profid, EHKK või MMMi sõitjad. Võistluste vältel on lubatud puhata, remontida, süüa jne. Sõita tohib võistlusmasinaga, mille kubatuur on rohkem kui 85cc (kaasaarvatud). Osaleda võivad nii soolotsiklid, külgvankrid, ATV-d kui quadid.

Paremusjärjestus jaguneb järgmiselt:
* Kuldmedal – kõik, kes läbivad 100 ja rohkem ringi;
* Hõbemedal – kõik, kes läbivad 85 kuni 99 ringi;
* Pronksmedal – kõik, kes läbivad 70 kuni 84 ringi.

Kõige kiiremale kolmele 100 ringi läbijale on aga lisaks eriauhinnad. Võidusõit algab kell 10:00 ja lõpeb 16:00.

Võistluste juhend on juba avaldatud ja registreerimine avatud. Lisainfot ja registreeruda saab EMFi lehel www.msport.ee/events/mehhaanikute-ja-soprade-maailmameistrivoistlused-2/

Holstre-Nõmme oludega saab tutvuda iga päev, kuid meeles tasub pidada, et rada on treeninguteks avatud kuni 14.09.2015 õhtuni.