Tõsise uuenduskuuri läbinud Maardu krossirada avatakse homme

MTÜ Maardu Motokeskus alustas mõni aeg tagasi Maardu motokrossiraja opereerimisega ja on tänaseks läbinud korraliku värskenduse. Projekt iseenesest on pikemajalisem ja mahukam, kuid esimeste asjadena tehti algust raja ja parkla ümberpaigutamise ja -ehitusega, millega jätkatakse ka järgmisel aastal.

Uuendatud raja, mille rajameistriteks on Juss Laansoo ja Priit Rätsep, pikkuseks on nüüd 1800 ja laiust 8 meetrit. Juurde on ehitatud umbes 300 meetri pikkune lõik seni parklana kasutuses olnud maa-alale, kuna selles kinnistu osas on soodne liivapinnas. Ülejäänud 1500 meetri osas on taastatud kuni aastani 2013 kasutuses olnud raja kujustus. Sõitjate parkla on nihutatud kinnistu Kroodi tee poolsesse külge, kuid sissesõidutee on endisel kohal.

Laansoo ja Rätserpa eesmärgiks oli liivaradadele omase sujuvuse ja flow tagamine igas rajaosas ning sellepärast koosneb rada nüüd pigem laugetest kurvidest, šikaanidest ja poognatest ning lihtsamatest hüpetest, et iga tasemega sõitjal oleks võimalik turvaliselt rajal sõita või treenida.

Eriline tänu läheb MTÜ Maardu Motokeskuse eestvedajate poolt Lembit Nõlvakule, kes rajameistrite ideed oma tehnikaga pinnasesse joonistas. Samas ei jää mehed puhkama ja töö rajaga jätkub nüüdsest jooksvalt ning kindlasti tekib kohti, mis tuleb edaspidi kas muuta või täiendada.

Rada avatakse treeninguteks teisipäeval 1. septembril kell 14:00. Avapäeval on raja kasutustasu 5 eurot per mootorratas, edaspidi on soolod 10 ning korvid ja quadid 20 eurot. 50cc ja 65cc klassidele on Maardu rajal sõitmine tasuta.

Lahtiolekuajad:
T, K, N – 12:00-19:00
L, P – 10:00-19:00
Rajahoolduspäevad on esmaspäeval ja reedel.

Lahtiolekuajad ja kellaajad võivad sõltuvalt ilmast ja raja olukorrast jooksvalt muutuda ning seega tasub jälgida Maardu Motokeskuse FB lehte www.facebook.com/pages/Maardu-Motokeskus/139194663092363?fref=ts.

Kontakti saab ka telefonidel 52 55 959 ja 56 977 978.