Eesti meeskond osales ISDE avamisel ja esmaspäevaseks stardiks valmis

Täna, 5. septembril osalesid Eesti koondis ja kaks klubimeeskonda Slovakkias Košices Rahvusvahelise enduro kuuepäevasõidu (ISDE) avamisel ning kõik sõitjad on esmaspäevaseks stardiks valmis.

ISDE sõidetakse 7.-12. septembril Slovakkias juba 90-ndat korda. Reedel läbisid kõik eestlased ja nende tehnika edukalt tehnilise kontrolli. Meeskonna teeninduspunktid ja boks paddockis on sõitjate teenindamiseks samuti valmis. Ülejäänud aeg on kulunud mägisel maastikul radadega tutvumiseks.

The International Six Day Enduro on rahvusvahelist motoföderatsiooni (FIM) esimene ja pikima traditsiooniga ametlik võistlus, mis esimest korda toimus 1913. aastal. Eesti meeskond on selles väärikas seltskonnas suhteliselt uus, kuna võistlema minnakse alles neljandat korda. 2011. aastal käis Eesti esimest korda võistlemas ja Soomes saadi 14. koht, aasta hiljem Saksamaal olid eestlased 16. ja üle-eelmisel aastal Sardiinias tuli parim koht, kui oldi 9.

Tänavu esmakordselt ISDE ajaloos Slovakkias Kosices toimuva võistluse 1225 kilomeetrisele rajale asub võistlema üle 550 sõitja 35 riigist üle maailma. Eesti koondist esindavad Priit Biene ja Veiko Rääts klassis E1, Martin Leok ja Toomas Triisa on E2-s ning Elary Talu ja Priit Palatu E3-s. Klubide arvestuses osaleb meilt kaks meeskonda, motoklubi Gas Gas eest sõidavad Billy Toomla, Janar Kukk ja Mehis Meibaum ning Sõmerpalu motoklubi esindavad Mart Meeru, Egon Üpraus ja Riho Kollist.

Kuna võistlema läheb üle poole tuhande sõitja, siis ilmselgelt rajad kõiki kuut päeva vastu ei pea ja nii asuvad katsed erinevatel päevadel erinevates kohtades, samas võivad mõned katsed osaliselt ka kattuda. Esimesed kaks päeva sõidetakse samu katseid, kolmandal päeval on teine rada, neljandal ja viiendal päeval sõidetakse taas samu katseid ning kuuendal on jälle uued katsed.

Nädala alguses Slovakkias valitsenud üle 30-kraadine kuumus on tänaseks järele andnud 20 kraadi juurde, mis teeb sõitjate elu kindlasti kergemaks.Samas on sadanud vihma, mis muudab savise pinnase libedaks ja tõsiseks katsumiseks.

Eesti meeskond tänab kõiki õla allapanijaid: Aave Transport, Kultuurkapital, Addinol, Tridens, Saku Õlletehas, Virumaa Puhastus, Rabaconda, Jak Disain.

Esimene tsikkel läheb aga esmaspäeval rajale kohaliku aja järgi kell 8 hommikul (Eestis kell 9) ning suurürituse vägev finaal toimub laupäeval Košicest 25 kilomeetri kaugusel asuvas Kechnecis, kus on spetsiaalselt selle ürituse jaoks valmistatud krossikatse.

Esmakordselt ISDE ajaloos saavad kõik huvilised võistlust oma nutiseadmetest tasuta jälgida ja seda tänu spetsiaalsele äpile mis on saadaval nii Apple kui Androidi seadmetele. Huvilised saavad kõiki sõitjaid reaalajas jälgida, lisaks on iga päeva lõpus olemas ka meeskondlikud ja klasside tulemused ning otseloomulikult värsked uudised, pildid, videod ja sotsiaalmeedia osa, kus igaüks saab kommenteerida kasutades #FIMISDE2015.

Äpis on kuvatud ka iga klassi juhtivate sõitjate profiilid, iga päeva kaardid, kasulikud GPS koordinaadid, ajalugu ja palju muud.

Tasuta äpi saab alla laadida järgnevalt aadressilt:

www.fim-live.com/en/download-the-fim-isde-app-for-free

Lisainfo:

– Võistluse ametlik kodulehekülg: www.fim-isde2015.com/

– Ametlik Facebooki leht: www.facebook.com/FIMISDE2015Slovakia?fref=ts