Priit Biene tegi Soomes Eesti enduroajalugu

Helsingist 70 kilomeetri kaugusel asuva Riihimäki ümbruses sõideti lõppenud nädalavahetusel enduro Soome meistrivõistluste viimane etapp, kus ainsa eestlasena oli stardis Priit Biene.

A1 klassis osalev Priit Biene (Husqvarna) sai esimesel päeval 82 osaleja seas absoluutarvestuses 30nda koha, kuid oli A1 klassis 6. Klassi esikolmiku moodustasid MM-il võistlev Eero Remes (TM), Niko Aitta (KTM) ja Kai Estola (Suzuki). Teisel päeval oli Biene julgem ja tulemuseks juba absoluudi 15. ning A1 teine koht. Klassi parim oli seekord Aitta, Biene ja Dick Bergmani (Honda) ees.

Viiest etapist kolmel osalenud Biene saagiks jäi aasta kokkuvõttes A1 klassis 60 punktiga 9. koht. Soome meistriks tuli viimaselt etapilt puudunud Antti Helsten (151 p), Remesi (125 p) ja finaaletapil 7. ja 5. koha saanud Kim Teikari (101 p) ees.

“Rajad oli sellised väga soomelikud ehk siis pikad ja üpris kivised. Kusjuures alguses need ei tundunudki eriti kivised, aga teiseks ringiks olid juba kivid väljas. Esimene päev õppisin rohkem rada ja ei võtnud erilisi riske ning olin A1-s 6. Teine päev läks juba paremini, kuna harjusin nende kividega rohkem ära ja julgesin rohkem gaasi keerata. Peale esimest katset olin kolmas ning vaatasin, et on isegi võimalus teiseks tõusta, sest Översti oli ainult 6 sekundi kaugusel. Ja nii ta läks, sõitsin ülejäänud katseid võimalikult puhtalt, kuid nii kiirelt kui suutsin ja saingi teise koha kätte. Õhtul toimunud autasustamisel öeldi, et ma olen läbia aegade esimene eestlane, kes on enduros Soome meistrivõistlustel poodiumile jõudnud,” muheles Biene, kelle järgmine võistlus on juba eeloleval nädalavahetusel Arukülas peetav Eesti meistrivõistluste finaaletapp, kus noormees läheb meistritiitlit püüdma.