800_martin_filatov-foto-rauno_kais

Eestit esindavad quadide Rahvuste krossil Järvloo, Kangur ja Filatov

10.- 11. oktoobril toimub Schwedtis Saksamaal Rahvuste kross külgvankritele ja quadraceritele. Eestit esindavad quadidel Priit Järvloo, Kaspar Kangur ja Martin Filatov. Esimesed kaks on Eesti koondise ridades võistelnud kolm korda, kuid Filatovi puhul on tegemist debüütvõistlusega.

Schwedti rajal on meie kolmest koondislasest osalenud ainult Järvloo. “Rada on natuke sarnane Kiviõliga, ehk siis käib mäest üles ja alla ning seal on ka sarnased kurvid. Hüpped aga pole nii suured, kui Kiviõlis ja pinnas on kõvem, kuid sisaldab ka ühte liivalõiku. See pole eriti tehniline rada ja ei ole ka nii hull nagu Euroopa rajad tavaliselt on,” iseloomustas aasta ühe tähtsaima võistluse rada Järvloo. “Koondis on meil jällegi hea, noor Martin, on viimase aastaga tõusnud heasse hoogu, mina ja Kangur, oleme nagu ikka vormis veteranid sellel alal. See aasta tuleb rahvuste kross raske just konkurentsi poolest, kuigi oli seda ka eelmine aasta, aga nüüd lisanduvad veel kiired Soome ja Läti koondised. Kaspar on hea tiimikaaslane ja sõidame koos nüüd juba koondises kolmandat korda. Filatov on küll noor ja kogemus suurvõistlustelt puudub, aga ta on kogu aeg olnud väga stabiilne ja väga heade startidega, lisaks on tal ka füüsis paigas. Eesti koondise eeldatava koha kohta ma suuri sõnu loopima ei hakka, võtame jällegi plaani sõita stabiilselt ja mitte katkestada ning koht esikuuikus võiks sellise plaani tulemuseks olla. Igatahes on meil jällegi koos väga hea koondis.”

“Schwedt-i rajal mina varem sõitnud ei ole. Priit aga osales seal mõned aastad tagasi Euroopa meistrivõistluste etapil, seega info masinate seadistamiseks on meil olemas. Selle aasta meeskond sai ühtlaselt tugev. Kui me Priiduga esindame koondist juba mitmendat korda, siis Martini jaoks on see uueks väljakutseks, aga usun, et koondise esindamisega saab ta igati vääriliselt hakkama, sest ta on antud hooajal teinud suure arenguhüppe ja näidanud stabiilselt häid tulemusi erinevatel võistlustel, sealhulgas Euroopa meistrivõistluste etappidel,” oli Kangur optimistlik.

“See aasta on tehtud palju trenni, et saavutada maksimaalselt head tulemused ning tunne on hea, et mind valiti Eestit esindama. Saksamaal proovin anda endast maksimumi ja sõita kõik sõidud ilusti lõpuni, kuid kõige olulisem on siiski tehnika, et see valule vastu peals. Tegemist peaks olema kõva pinnasega rajaga, mis meeldib mulle enam, sest kiirust on rohkem ning sinna ei teki suuri auke ja sooni. Arvan, et meil läheb hästi, kui kedagi tehnika alt ei vea ja anname kõik endast maksimumi,” arvas koondise debütant, 18 aastane Filatov.

“Selle aasta koondis on ühtlaselt tugev. Kõik on näidanud läbi hooaja stabiilsust ja kiirust. Samuti on kõigi kolme võistlustehnika läbi hooaja olnud väga heas seisukorras. Meeskond on väga ühtehoidev ja minu arvates on kokku pandud meeskond, kes on võimeline sõitma esikuuikusse. Kõik, kes soovivad Eesti rahvuskoondist toetada, palun võtta ühendust mart@tulsonauto.ee. Samalt aadressilt saab tellida ka fännisärke,” kutsus Eesti koondisele õlga alla panema selle juht Mart Adamson.

Avatud on spetsiaalne konto rahvuskoondise toetuseks ja Eesti Mootorrattaspordi Föderatsioon (EMF) väljastab toetajatele ka soovi korral reklaamiarve. Kõik toetajad ekponeeritakse hiljem fännisärkidel ja EMF-i kodulehel.

,