Eesti meeskond kindlalt Rahvuste Supermotol finaalis

Täna algas Itaalias Jesolos supermoto hooaja tähtsaim võistlus FIM Supermoto of Nations ehk maakeeli Rahvuste Supermoto, kus Eesti koondise ridades läksid homset A-finaalipääset jahtima vennad Patrick ja Prants Pals ning Edik Kuusk.

Esimese kvalifikatsioonisõidu võitis selle aasta maailmameister prantslane Thomas Chareyre (TM) itaallase Ivan Lazzarini (Honda) ja tšehh Pavel Kejmari (Husqvarna) ees, Eesti koondislane Patrick Pals (TM) ületas lõpujoone 16ndana. Teise sõidu võitis teine Chareyre vendadest Adrien (Aprilia), kes edestas itaallast Christian Ravagliat ja tšehh Milan Sitnianskyt (mõlemad Honda), eestlastel läks seekord tunduvalt paremini kui Prants Pals (TM) kihutas ruudulise lipu alt läbi 10ndana. Prantslased võtsid ka kolmandast sõidust esikoha, kui esimeseks sõitis end Sylvain Bidart (Honda), kellele järgnesid austerlane Lukas Hollbacher (Husqvarna) ja itaallane Andrea Occhini (Honda), üle kahe aasta taas supermoto tsikli seljas võistelnud Edik Kuusk (TM) tegi samuti korraliku sõidu ja oli 9s.

Kvalifikatsiooni võitsid prantslased, kes kogusid 2 miinuspunkti, teise koha said itaallased (4 p) ja kolmanda tsehid (6 p), Eesti oli 19 punktiga 12s, mis tagas koha ka homsetes finaalsõitudes. Selle aasta Eesti meister soomlane Sami Salstola oli koos Asseri Kingelini ja Toni Klemiga 8 punktiga viiendad.

Esimene start antakse homme Eesti aja järgi kell 14:00, kui starti lähevad vennad Palsid, kell 15:40 asuvad sõitma Prants Pals ja Edik Kuusk ning päeva viimases sõidus kell 17:20 Patrick Pals ja Kuusk. Tulemusi saab reaalajas jälgida veebilehel www.supermotos1.com/results.php.