Eesti meeskond on külgkorvide Rahvuste krossiks valmis

Eeloleval nädalavahetusel sõidetakse Saksamaal Schwedtis Rahvuste kross külgkorvidele ja quadraceritele. Eestit esindavad tänavu korvidel 13 riigi seas Raido Riim ja Arno Peever, Kert Varik ja lätlane Haralds Kurpnieks ning Gert Gordejev ja Maarek Miil.

Riim – Peever osalevad A grupis ning nende number on 34, Varik – Kurpnieks (nr 35) on Bs ja Gordejev – Miil (nr 36) Cs. Tegemist on Eesti parimate tiimidega, sest Varik – Kurpnieks on tänavused Eesti meistrid ning osalesid MMil täisprogrammiga, Gordejev – Miil seevastu on aga selle aasta Läti meistrid ja Eesti kolmandad ning Riim – Peever said meie lõunanaabrite juures hõbemedali.

“Tänavu oli tiimi valikuga suhteliselt lihtne, kuna kandidaatide ring jäi suve keskpaigaks suhteliselt kitsaks. Nii jäi hooaeg poolikuks erinevatel põhjustel nii Margo Sonnil, Madis Maanteel kui ka Tanel Reesnal. Põhiliseks valiku kriteeriumiks oli ikkagi kandidaatide tulemused Eestile lähimatel MM-etappidel ning Eesti ja naabrite meistrivõistlustel. Lisaks pidasime nõu muidugi nii sõitjate, kui ka taustajõududega ning selle tulemusena koosneb Team Estonia 2015 tiim kahest kogenud ekipaazist, kes on juba aastaid osalenud MM-etappidel ja mitmeid kordi esindanud Eestit Rahvuste krossil. Kolmandaks tiimi ekipaaziks on Riim ja Peever, kes on oma debüüt MM-etappidel näidanud väga kiiret sõitu. Minu arvates on selle aasta tiim ühtne, sõbralik ja mis peamine- ka konkurentsivõimeline,” tutvustas koondise valikut tiimi juht Aare Noormaa.

“Olen Schwedti rajal käinud 2013 aastal ning Maarek oli toona meil veel mehaanikuna kaasas. Paraku oli tookord ilm kehv ja toimusid küllaltki porised sõidud, seega me kindlasti täis ülevaadet sellest rajast ei saanud, aga loodame, et vaatamata varatalvisele ajale saame seekord siiski oluliselt kuivema ja tervema raja peal võistelda. Kuigi meil ei ole koondises ühtegi MM-i TOP 10 meeskonda, võime siiski ideaalse päeva korral isegi poodiumile jõuda, kuid TOP 6-st välja jäämine oleks juba väike ebaõnnestumine. Igaljuhul on kõik koondise meeskonnad näitamas elu parimat kiirust ja loodame, et suudame selle ka tulemuseks realiseerida, mis omakorda annaks jõudu järgnevatel hooaegadel sihid veelgi kõrgemale seada,” arvas Gert Gordejev.

“Rahvuste rajal pole me enne võistelnud, aga videotelt ja seal käinud sõitjate muljete põhjal on mingisugune ettekujutus rajast siiski olemas. Teised koondise liikmed on kogenud võidusõitjad ja hetkel meilt kindlasti ainus valik Eestit esindama. Varik ja Kurpnieks on ju kaasa teinud pea terve MM-sarja see aasta ja Eestis konkurentsitult hetkel kõige tugevam tiim. Gordejev – Miil on samuti head hoogu näidanud ja nii Eestist kui ka Lätist medalid ära noppinud. Tulemuse osas on keeruline ennustada, kuid arvan, et hea õnne ja õnnestumise korral võiks reaalne olla koht esikümne keskel,” arvas Raido Riim.

Korvimehi toetavad selle aasta Rahvuste krossil Maleko, 5+Autohooldus, Multivan Grupp, MK Autobuss, K.U.Mell, Metas Grupp ja Eesti Mootorrattaspordi Föderatsioon.