Aigar Leok ja Keity Meier said riikliku spordistipendiumi

Kultuuriminister Indrek Saar kinnitas 76 sportlase 2015. aasta teise poolaasta riiklikud spordistipendiumid, saajate hulgas olid ka endurosõitja Aigar Leok ja trialisõitja Keity Meier.

Stipendiume jagatakse seekord sportlastele summas 65 940 eurot.

Taotluste läbivaatamise käigus arvestas komisjon peamiselt sportlaste 2015. aastal saavutatud tulemusi rahvusvahelistel tiitli- ja suurvõistlustel, spordialaliitude seisukohti, sportlaste osalemist treeningutel ja võistlustel, nende professionaalset suhtumist püstitatud eesmärkide saavutamisse ning sportlaste arengut ja väljavaateid. Sportmängudes arvestati spordialaliidu ettepanekuid toetada silmapaistvaid mängijaid.

Kultuuriministeeriumi spordiosakonna nõunik Margus Klaan selgitas, et stipendium on oluline toetus ennekõike just andekatele noorsportlastele ning nende spordialade esindajatele, kelle ala ei kuulu olümpiamängude kavasse. „Taas esitati väga palju häid kandidaate ning on hea meel tõdeda, et riiklik spordistipendium oli võimalik määrata 76 sportlasele, kelle parimad tulemused loodetavasti seisavad veel ees,“ lisas Klaan.

Kõigi 76 stipendiumisaajaga on võimalik tutvuda SIIN.

Kokku esitati spordistipendiumitele 127 sportlast ning stipendiume taotleti 36 spordiala esindajale. Taotlusi esitas 40 spordiorganisatsiooni.

Spordistipendium on sportlike tipptulemuste stimuleerimiseks mõeldud riiklik toetus, mida Kultuuriministeerium eraldab kaks korda aastas. 2015. aasta eelarves on spordistipendiumide määramiseks kokku 128 212 eurot.