2016 hooajal lisandus Uustulnuka litsents

Eesti Mootorrattaspordi Föderatsiooni 2016 hooaja litsentse saab taotleda ning käesoleval aastal on uudisena võimalik taotleda Uustulnuka litsentsi neil, kel kahel eelmisel aastal hooajalitsentsi olnud ei ole.

Eesti Mootorrattaspordi Föderatsiooni poolt välja antav rahvuslik litsents annab õiguse osaleda Eesti meistri- ja karikavõistlustel jm EMF-i egiidi all toimuvatel motospordivõistlustel Eestis. Litsents kehtib ka Soomes, Saksamaal (ADAC), Hollandis (lahtised MV), Itaalias, Inglismaal, Venemaal, Valgevenes ja Taanis (nendes riikides on vajalik stardiluba), Lätis ning Leedus. Stardiloa väljastame sportlasele e-posti teel või kohapeal EMF-i kontorist.

Uustulnuka litsents on mõeldud täiskasvanud (üle 15aastastele) sõitjatele, kellel 2014. ja 2015. aastal hooajalitsentsi ei olnud, ja sellega saab sõita kõigis distsipliinides. Koos kindlustusega algab Uustulnuka litsentsi hind 50 eurost.

Sõitja on kohustatud esitama võistlustel kehtiva litsentsi. Millistes distsipliinides/masinaklassides millise litsentsiga sõita saab, on detailselt selgitatud EMF-i kodulehel www.msport.ee/litsents/rahvuslik-litsents/.

Õnnetusjuhtumikindlustus
Koos litsentsi taotlemisega kaasneb kohustus omada kehtivat kindlustust õnnetusjuhtumite vastu. Informatsiooni motosportlastele kohaldatava kindlustuskaitse ja kindlustustingimuste kohta leiab EMF-i kodulehelt www.msport.ee/litsents/rahvuslik-litsents/. Kindlustusteenuse pakkuja on ERGO Insurance SE. Tutvu kindlustustingimustega www.ergo.ee ja vajaduse korral konsulteeri asjatundjaga.

Nii litsents kui sellega kaasnev kindlustus kehtivad väljaandmise hetkest kuni järgmise aasta 31. jaanuarini – seega 2015. aasta litsentsid kehtivad veel käesoleva aasta jaanuari lõpuni.

Antidopingu koodeksi täitmine
EMF-i litsentsiomanikuna kohustute täitma EMF-i võistlustingimustest, FIM Europe’i ja FIM-i normdokumentidest, EMF-i juhatuse otsustest ning konkreetse võistluse juhendist tulenevaid nõudeid. Tunnustate ja täidate WADA – Maailma Antidopingu Agentuuri koodeksit. Kehtiva koodeksi leiate FIM-i kodulehelt: www.fim-live.com/en/library/

Ohutus ja reeglite täitmine
EMF annab koostöös võistluste korraldajatega endast parima, et võistlused oleksid läbi viidud võimalikult kõrgel tasemel ja ohutult. Oma panuse saab siin anda ka iga võistleja, tutvudes eelnevalt vastava distsipliini võistlustingimuste ja võistluse juhendiga EMF-i kodulehel. Kõik võistlejad ja nende abilised peavad võistlustel täitma kohtunike märguandeid.

Võistluspaika saabumise aluseks on eelregistreerimine EMF-i kodulehel või registreerimine võistluspaigas. Peale võistluse juhendis kehtestatud registreerimisaja lõppu ei anna võistleja litsents vaba sissepääsu võistluspaika.

Soodustused koostööpartnerite juures
Litsentsiga kaasnevad soodustused mitmete EMF-i koostööpartnerite nagu Alexela Oil (soodustus kütuse hinnast, 10% soodustust Addinol Pole Position õlidelt, jm), Coffee-In (soodsam hind kuumadel jookidel), Tallink (soodustused alates 30% reisiteenustelt) jt juures.

Soodustuste kohta leiate infot EMF-i kodulehelt www.msport.ee/soodustused/.

Kohtume rajal!