Harri Kullas Briti hallikrossi sarja etapil 8. ja 7.

Lõppenud nädalavahetusel sõideti Newcastles Briti hallikrossi karikasarja kaheksas ja üheksas etapp, kus MVRD Husqvarna meeskonna ridades võistles taas Harri Kullas. Noormehe hoog oli kummalgi päeval hea ja ta pääses kindlalt finaalidesse.

Laupäevastes eelsõitudes sai Kullas teise ja esimese koha, tänu millele pääses ta nelja parima sekka mees-mehe vastu show-võistlusele, kus ta sai neljanda koha. Õhtu finaalis tegi Kullas korraliku sõidu ja ületas lõpujoone kaheksandana, sõidu esikolmiku moodustasid prantslased Cedric Soubeyras (Yamaha) ja Thomas Ramette (Suzuki) ning britt Jack Brunell (Kawasaki).

Pühapäevastes eelsõitudes sai Kullas viienda ja neljanda koha ning finaali pääsemiseks pidi ta osalema ka veel lohutussõidus, kus ta sai viienda koha. Finaalis tuli eestlaselt taas korralik sõit ja ta lõpetas selle seitsmendana, esimeseks sõitis end jälle Soubeyras, teine oli Ramette ja kolmas britt Adam Chatfield (Honda).

Enne kahte viimast etappi tõusis sarja liidriks Soubeyras (171 punkti), kes möödus Ramette’st (163 p), kolmas on Newcastles 6. ja 5. koha saanud prantslane Cyrille Coulon (Kawasaki, 139 p). Kullas (54 p) jätkab 12. kohal.

Sarja eelviimane etapp sõidetakse 13. veebruaril Sheffieldis ja finaal kaks nädalat hiljem kuulsal Wembely staadionil.

***

Foto: arenacrossuk.com